Nárok na dovolenku počas materskej

nell77
20. feb 2017

Ahojte chcem sa opytat ci pocas materskej vznika narok na dovolenku al.nie..Pripadne ci pri vypovedi zo str.zamestnanca sa preplaca al.cerpa..
Dakujem.

magmolatus
20. feb 2017

@nell77 Bud sa preplaca alebo cerpa, zalezi ako sa dohodnete.

majca88
20. feb 2017

Mas narok na dovolenku pocas trvania materskej. Ja som nastupovala na md v marci. Koncila mi v polke novembra, no dovolenka mi bola ratana az do konca kalendarneho roka. Nie kazdy to tak ma. Musi tam byt nejaka lehota splnena. Zamestnavatel automaticky nepreplaca dovolenku, musis si na mzdovom zaziadat, inak si ju prenasas kym sa vratis po materskej.
Ak by si chcela rodit dve deti do troch rokov v retazovom porode, daj si pozor, aby ti neratali matersku z tejto dovolenky. Ak si das v roku 2017 preplatit dovolenku a nadtup na druhu matersku by si mala v roku 2018, tak ti novu matetsku budu ratat z dovolenky ako z posledneho zarobku. Ak by si nastupila az v roku 2019 na dalsiu md, tak ti budu ratat uz predpokladaneho zarobku v mesiac v porodu.

nell77
autor
20. feb 2017

Dakujem pekne za odpoved..skor zvazujem vypoved po skonceni RD..zo str.zamestnanca..teda aj vtedy mam narok ak 2 roky stara??
Dakujem

majca88
20. feb 2017

Dovolenku ti nikto nemoze zobrat. Oni to musia mat v pocitaci kolko mas vyzcerpanej a kolko mas akoby v banku.
Len neviem ako to je s dvojmesacnou vypovednou dobou, no ked tam teraz aj tak nie si,.pravdepodobne ta ani po rodicaku nebudu postradat. Najlepsie si zavolat na mzdove alebo personalne. Ale kazdopadne ak si pocas materskej nepreplacala dovolenku, musi tam byt a musia ti ju preplatit.