Načo mám nárok?

makovnicka
20. dec 2017

Ahojte žienky. Neviem či som v správnej kategórii 🙈 Vedela by mi niektorá z Vás vysvetliť na čo mám nárok a na čo nie v mojej situácii? Tehotná ešte niesom,len plánujeme. Takže mám 30 a od skončenia školy (v 20tke)som si platila zdravotné poistenie sama. Čiže to berme tak, že som bola dobrovoľne nezamestnaná a sama som si platila zdravotku. Na úrade práce som bola prihlásená možno mesiac po škole. Teraz sme sa prestahovali do zahraničia a manželov kamarát ma akože🙊zamestnal vo svojej firme,len aby som si tú zdravotku nemusela platiť sama. Teda platím ju aj teraz,len menej a dávam to jemu(toľko koľko on odvádza) čo je menej ako som platila doteraz. Asi od Novembra som takto"zamestnaná" a mám na papieri minimálnu mzdu. Keď otehotniem a nebudem takto zamestnaná rok(alebo 270dni), načo mám nárok? Myslím materská a rodičovská. Ďakujem ❤

lavieenrose
20. dec 2017

a to si akoze zamestnana na slovensku ci v zahranici?

loginexistuje
20. dec 2017

@makovnicka ak platis len zdravptku na materske narok mat nebudes je treba platit NP socialke resp cely balik

neviem ako si zamestnana v tej firme len to si zisti ci za teba plati odvody aj do socialky a z akeho vymeriavacieho zakladu tie musis mat platene 270 dni ak chces materske

rodicovsky zavisi aj od otca dietata a bydliska ci ti vznikne narok u nas

ak ti ale plati odvody do socialnej z minima tak materske bude minimalne

makovnicka
autor
20. dec 2017

Ďakujem 🙂 @loginexistuje