Na čo mám nárok po narodení dieťaťa?

motogirl699
9. nov 2022

Na čo mám nárok po narodení dieťaťa?

Podávam žiadosť o rodičovský príspevok, nakoľko moja materská je nižšia ako 280€. Podávam to poštou, treba k tomu nejaké doklady priložiť?

Príspevok od obce tiež, nakoľko malá má už viac ako 28 dní.

Daňový bonus si bude uplatňovať manžel v práci.

Kočíkové sa posiela automaticky bez vyplnovania akýchkoľvek papierov?

Prídavky sa nás asi netýkajú, že? Tých 30€ mesačne.

Ďakujem za radu a pomoc

liz_lemon
9. nov 2022

@motogirl699 preco by sa ta netykali pridavky?

choco6
9. nov 2022

Preco rodicovsky prispevok, aj ked jr materska davka nizsia Urad prace doplaca zvysnu ciastku aby bola v hodnote rodicovskeho prispevku. Neviem presne ako to je ale aby si po materskrj mala narok na zvyseny rodicovsky prispevok.
Rodinne pridavky normalne narok mas.

nafka0483
9. nov 2022

@motogirl699
1. Musis si podat ziadost o matersku. Ta by ti bola priznana predsa uz 6-8 tyzdnov pred porodom, preco by si o nu chcela prist?

2. Po narodeni dietata su na UPSVaR das ziadost a budu ti doplacat do vysky RP. Na RP mas narok na ten vyssi kedze mas narok na matersku.

3. Narok na pridavky mas, tyja sa to kazdeho dietata, preco si myslis ze nie?

4. Prispevok pri narodeni (kocikove) pride automaticky

5. Neviem aka obec cize k tomu co od obce si musis zistit, to je vsade ine.

motogirl699
autor
9. nov 2022

@nafka0483 materskú mám schválenú, len je teda nižšia ako RP. A akú žiadosť si mám podať? Aj som tam volala, ale nič som sa nedozvedela. Trvalý pobyt mám v Ba, no nežijem tam a nechcelo sa mi tam iba kvôli tomuto ísť, preto som to chcela podať poštou. Na prídavky som myslela že nie, lebo tá pani mi to tak nejak vysvetlila. A kočíkové príde na účet kam mi chodila aj materská?

arasidka123
9. nov 2022

@motogirl699 aj ja mám nižšiu materskú a dali mi žiadosť na rodicak vyplniť a k tomu doložiť zo sociálnej poisťovne vyrozumenie, akú materskú mám schválenú..

motogirl699
autor
9. nov 2022

@arasidka123 čiže normálne žiadosť o rodičovský príspevok + vyrozumenie ohľadom materskej?

nafka0483
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arasidka123
9. nov 2022

@motogirl699 tak mi povedala na úrade...a potom doplacanie sa automaticky zvýši aj keď sa zvýši rodičovský od januara

motogirl699
autor
9. nov 2022

@arasidka123 ďakujem veľmi pekne.. snáď sa ozvú keby niečo náhodou