Na ake príspevky mám nárok, ak som prvýkrát tehotná?

danielkadandy
9. mar 2020

Zdravim,
som prvykrat tehotna ale netusim vobec co vsetko treba vybavovat a kde zacat..kde sa obratit..
Myslim ze ake existuju prispevky v tehotenstve a pri narodeni ci po narodeni...resp.na co vsetko mam narok a kedy a cez koho to vybavovat.
Alebo ak je ro niekde v kocke zrozumitelne napisane budem vdacna za link, odkaz alebo akukolvek radu..

Dakujem 🙂

kitycat
9. mar 2020

Ak si vies zarobit na dieta tak sa hecni a pohladaj si aj tieto informacie.... Mozno nejaka mamicka by za teba mohla aj odrodit kedze to bude prvykrat ze....?

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@kitycat tak takeho komentaru si sa mohla zdrzat...prisila som o radu a nie blbe keci a komentare

mima1
9. mar 2020

Ak mas narok na matersku tak vybavit matersku.
Prispevok pri narodeni dietata tusim po 28dnoch sa da vybavit, pridavok na dieta,
Ak nemas narok na matersku tak vybavit rodicovsky.
Ked porodis treba vybrat z matriky rodny list,zahlasit dieta trvaly pobyt niekde to robia automaticky a pitom pride aj sek na zaplatenie odpadu komunalneho. A este zdravotku treba potom vybavit. Kym nema svoju dietatu plati tvoja

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@mima1 dakujem 🙂

kitycat
9. mar 2020

@danielkadandy nie nemohla... Ja rada komentujem

draik
9. mar 2020

@danielkadandy
Prvý komentár možno vyznel drsne, ale jeho obsah je pravdivý, Zjavne máte prístup na internet, tak nie je problém si informácie vyhľadať. Aj na tomto portáli sú stovky tém k tejto záležitosti, niet dôvod zakladať ďalšiu a odčerpávať energiu tým, ktorí tu radia bezplatne vo svojom voľnom čase.

lucka_ke
9. mar 2020

treba čítať https://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rod...
v tehotenstve nič os štátu, má sa postarať partner, ak s ním nežiješ tak máš nárok od neho žiadať príspevok pre tehotnú

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@kitycat tebe by admin mal zakazat....taketo prihluple zeny by mali byt len ticho...radsej si zariad svoj zivot a neotravuj tu normalnych ludi

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@lucka_ke dakujem hej googlim kadeco len mi to prislo komplikovane....dakujem budem pozerat dalej ;)

lucka_ke
9. mar 2020

tak treba upresniť či pracuješ a ak áno ako dlho a potom budeme vedieť viac poradiť, lebo vo všeobecnosti to nejde, každý sa posudzuje inak (pracujúci, študentka, človek na úrade práce...) ale v prvom rade sa má postarať rodič, štát nedáva automaticky tehotným nič

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@draik dakujem za odpoved, kto chce poradi, pre koho je to strata casu tak ani neotvori tento prispevok...nemuseli ste sa okradat o cas svojou odpovedou

loginexistuje
9. mar 2020

@danielkadandy najprv napis info potom sa da poradit ci pracujes ci je to trvaly pracovny pomer a kolko rokov pracujes ....

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@lucka_ke hej hej jasne som pracujuca narok na matersku mam...skor som myslela take ze viem ze su nejake jednorazove prispevky ale neviem ake vlaste existuju ...ale dakujem 🙂 idem si radsej googlit dalej aby som nepoburovala ostatne citatelky svojou neschopnostou ;)
Chcela som asi len rychlu odpoved kedze som pn a je mi dost blbo..kazdopadne dakujem za odpoved a snahu pomoct ;) pekny den prajem

lucka_ke
9. mar 2020

1.materská
2. po narodení dieťaťa príspevok po narodení dieťaťa (po 28 dňoch) - jednorázový
3. rodinné prídavky - mesačne
4. po skončení MD rodičovský príspevok alebo môže ísť na MD otec dieťaťa (do jeho 3 rokov)
5. otec dieťaťa (zamestnaný) môže poberať daňový bonus na dieťa, alebo aj ty ak budeš pracovať - mesačne

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@lucka_ke aha tak to asi len ten jeden je jednorazovy ;) dakujem 🙂

kikulienkadd
9. mar 2020

Ahoj, v tehotenstve nie je žiaden špeciálny príspevok pre budúcu mamu,po pôrode ťa čaká toto:
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zi...
Veľa šťastia 🍀

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@kikulienkadd dakujem krasne ;)

aylinn
9. mar 2020

@kitycat boooze dufam ze ty si sa nerozmnozila 😥😥

katren
9. mar 2020

@danielkadandy staci pouzit googla a najdes vsetko....vyhovarat sa,ze budes mat 1ve dieta je dost chabe....net mas, telefon predpokladam tiez....tak hladaj bud cisla na SP alebo UPSVAR alebo pouzi googla 😉

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@katren dakujem

katka281
9. mar 2020

Dievcata nerozumiem preco ju tu kritizujete, vsak sa spytala normalnu otazku...kto chce odpovie, kto nie neodpovie. Vsak staci neklikat na otazku pokial mate pocit ze vas obera o cas. Mozno si uz danielkadandy nasla nejake informacie, ale chce si ich overit u niekoho kto to realne vybavoval. Nasilu sa len urazate a to nie je podstatou MK si myslim.

kitycat
9. mar 2020

@aylinn a co ty?

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@katka281 dakujem ;)

tulenka1
9. mar 2020

@danielkadandy na to že máš 32 rokov je tvoje mentálne vybavenie - radšej bez komentára. A áno " LEN TEN " jednorazový dostaneš. Aby som ťa odcitovala a aj to je tvoja vizitka.

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@tulenka1 aha ni teda tvoje je fakt na urovni 😁

nikyball
9. mar 2020

@katren ty si tiež pekne tela keby všetci používali Google nemusia existovať podobne fóra ako je toto. Načo by to hľadala keď niekto kto to vie jej môže za 2 minúty poradit.

danielkadandy
autor
9. mar 2020

No nic zienky dakujem kazdej jednej milej osobke ktora mala snahu a nasla si chvilku casu poradit mi bez posudzovania ;) lebo takych ludi je v dnesnej dobe velmi malo. Ak som tak velmi poburila svojou otazkou tak sa ospravedlnujem.
A k tym ostatnym co tu komentovali od veci sa radsej nevyjadrujem uz.

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@nikyball presne o to mi islo dakujem, si zlata ;)

danielkadandy
autor
9. mar 2020

@tulenka1 jaj? Ty si z blavy? To mi uplne staci

katren
9. mar 2020

@nikyball dakujem pekne za titul.....behom 2 minut tu najde xy takych diskusii, a s google aj AKTUALNE clanky, kde si to vie precitat a nie JednaPaniPovedala infosky 😉 ....ale naco, ked to moze mat bez roboty....ked nieco potrebujem, hladam...ospravedlnujem sa, asi som divna....