Na aké príspevky ma nárok slobodná matka?

3vera6
23. apr 2018

Na aké príspevky ma nárok slobodná matka ?

marshmallow
24. apr 2018

Pridam sa v novembri mi konci rodicak a dcerka ide od sept.do skolky...

alexandra1509
24. apr 2018

Myslím že na žiadne jedine na rodine pridavky a to majú všetci a výživné od otca dieťaťa

lubiss
24. apr 2018

na nic, maximalne tak tych 24€ co je príspevok a hybaj do roboty asi tak....a alimenty....tiez som toto riesila kedysi ked som nedostavala ani vyzivne ma na urade poslali do riti ze byvam s rodicmi a oni poberaju dôchodok a z toho by to ratali ze by mi nic nevyslo...poviem to sprosto ale je to tak ked niesi cierna mozes si tak akurát trhnut nohou a nech ta zivia dochodci

belllinka
24. apr 2018

@lubiss Ved sa nenechaj zivit od rodicov, chod pracovat. To ta mame zivit my ostatni pracujuci?
@marshmallow Ziadne prispevky nie su, to by sa potom vacsina zien nevydala, ale brala by prispevky pre slobodne matky 🙂

marshmallow
24. apr 2018

@belllinka iste sa nenecha zivit od rodicov ale nie vzdy je lahke najst si pracu zalezi kde byva ake moznosti ma nechat dieta niekomu...atd atd

lubiss
24. apr 2018

@belllinka ano zrovna ty.....lenze moja mila ja som koncila matersku ked bola kriza a nebolo mozne robotu najst na vyse som nedostavala ani vyzivne...v zivote som nebola evidovana na urade prace tak hadam ma clovek narok co cely cas maka okrem materskej niekedy aj na pomoc statu ked je to nutne ?

ukulela
24. apr 2018

@lubiss ak by ti to vyšlo, tak by si nejaké dávky dostala. Ale keďže sa posudzuje príjem v domácnosti, tak ti to nemusí vyjsť. Výživné si mala žiadať súdne, exekúciou, ako náhradné. Aj keby si bola čierna a bývala s rodičmi na dôchodku, rátali by vám spoločný prijem. Ak si pracovala, tak si minimálne vyčerpala podporu.

carrot_apple
24. apr 2018

@3vera6 závisí aký je tvoj status-celkovo..ja som bola osamelá matka,nevydatá, s vlastným bytom, v mojom byte bývala somnou moja mama,jej príjem do úvahy nebrali, partner býval a mal trvalý pobyt na úplne opačnom konci mesta a bol nezamestnaný, dostávala som cca 135 e mesačne (príspevok na bývanie, hmotná núdza a 2e mesačne na zdrav.starostlivosť+13,5 že som chodila k lekárke s dieťaťom do poradne...)materské som poberala 8,5 mesiaca lebo predtým som si platila dobrovoľné nemocenské poistenie...tak posúď...a bol rok 2012.ešte podotktnem, ženská na úrade mi povedala, že ak to takto bude stále somnou,že budem v hmotnej núdzi tak budem dostávať sa mi zdá 27e mesačne keď mi dieťa začne chodiť do školy a aj obedy dieťaťu budú hradené...

3vera6
autor
24. apr 2018

@carrot_apple dakujem