Myslíte, že mi predĺžia rodičovskú?

burgina
9. dec 2014

Zenusky chcem sa opytat chvela by som poziadat o predlzenom rodicovsko. Prispevku chodime vyse roka ku alergologicke pouzivame spreje flixotide a ventolin neviem ci by mi ju predlzili ale skusit by sme to sli Maly bude mat vo februari 3roky......... mate niekto s tymto skusenosti???? Aaa co k tomu nam treba dakujeeeem vopred za info.... 😝 😎 😀

bonaqa2013
9. dec 2014

Maminka, moj syn na týchto liekoch bol niekoĺko rokov. Asi od 4 rokov do 13. Teraz je už dospelý.Ak chceš predlženu RD tak odporúčam začať už vybavovať hneď, neodkladaj to. Musíš dať k obv. detskému pediatrovi záznam z poslednej návštevy ale nemal by byť starší ako 6 mesiacov. vypíšeš žiadosť, priložíš od odborného lekára záznam a odovzdáš pediatrovi. keď to vyplní aj pediater - može to trvať a niekoľko dní, odnesieš do ÚPSVAR. Majú 30 dní na vyjadrenie. Ak sa vyjadria kladne, ešte musíš napísať zamestnávateľovi žiadosť. Ak niečo nie je jasné, napíš mi poštu.

mata95
9. dec 2014

@burgina nemusiš vybavovať hned, stači ak pokecaš s dr. nech maš aktualne vyšetrenia a v januari-februari pôjdeš na urad po papiere ktore ti dr. vyplni a oni ti schvalia....ja už druhy rok mam kôli tomu že mala je vkuse chora...

burgina
autor
14. dec 2014

@bonaqa2013 dobry vecer a vy na tychto liekoch ste mali predlzeni ci nie??? joooj to dost dlho syn pouzival..... nooo a mam najprv sa opytat ze ako to vidi s mojim synom ci hned jej dat papiere s uradu ??? Dakujem 🙂

bonaqa2013
14. dec 2014

ja som na predĺženej RD momentálne pretože moja posledná dcéra má zdravotné problémy. syn je už dospelý, študent VŠ, a problémy začali keď začal chodiť do MŠ mal asi 4 roky, ja som chodila do práce. Do roka mal asi tak 10 krát zápal priedušiek, niekedy sme museli mať aj 2 antb. ,pretože jedni nepomohli. Takto sme sa dostali na alerg. Tam zistili niečo s prieduškami, ale prey nám pomohol.
Ak chcete skúsiť predĺženú RD - je platená, tak kľudne, začnite vybavovať.

bonaqa2013
14. dec 2014

@burgina ak ešte niečo, napíšte...