Myslíte, že budem mať nárok na materskú?

nikkya
8. sep 2017

Zdravím žienky.. chcem sa spýtať či budem mat nárok na materskú ak mi ku 30.9 končí ročná prac. Zmluva a po ukončení sa chcem hodiť na Pn. (Akurat budem 18tt).. Mam po pn nárok aj na matersku či len na rodičovsky? 🙂

loginexistuje
8. sep 2017

Jasné máš nárok na materské.

elysiacik
8. sep 2017

Ánooo 🙂 Odrobené máš takže by nemal byť problém 🙂 Ale nechceš ísť na pnku ešte počas toho ako pracuješ? To aj keď ti skončí zmluva ti bude normálne chodiť Pnka

loginexistuje
8. sep 2017

do 7 kalendarnych dní od ukoncenia PP treba nastupit na PN.

majusqa77
8. sep 2017

narok na materske vznikne za predpokladu, ze mas aspon 270dni nemocenskeho poistenia (za posledne 2roky) ku dnu porodu

tinkafe
8. sep 2017

Na matersku musiš mať ako ti píšu nem. poistenie 270 dní za posledné 2 roky + musíš byť v ochranej lehote, t.j. od ukončenia prac. pomeru do začatia poberania materskej nesmie byť viac ako 8 mesiacov.

lilenka141
14. sep 2017

Ahojte baby chcem sa spýtať od 1.5 som na podpore ktorá trvá pól roka ... momentálne som tehotná viete mi niečo poradiť aby som nebola bez peňazí ... mám nárok na materskú ... ? Do 1.5 mám posledné dva roky odpracované .... radili mi ísť ešte kým som na podpore na PN a potom na rodičovský že na materskú nemám nárok

majusqa77
14. sep 2017

@lilenka141 aspon na 1 den sa zamestnat, alebo si zaplatit DNP

lilenka141
14. sep 2017

@majusqa77 prosím tá čo je DNP ... koľko to asi robí ?