Muž na materskej a práca

katulaaaa
26. nov 2021

Ahojte, vie mi prosim niekto povedat na aku zmluvu a za akych podmienok (kolko hodin mesacne/ročne) moze popri materskej odrobit muž bez toho aby mu bola odobrata materska? Dakujem pekne.

lienka.7
26. nov 2021

@katulaaaa pokial je to take iste ako u zien (co by malo byt) tak uplne klasicka dohoda v zmysle ZP. Ja som tak mala a ziadny problem so SP. Len samozrejme treba inu pracovnu napln ako bol klasicky tpp.

fifina75
26. nov 2021

@katulaaaa manžel je na materskej, môže odrobiť Max. 10 hod. na týždeň

katulaaaa
autor
26. nov 2021

@fifina75 a na aku zmluvu prosím robí? Dakujem

fifina75
26. nov 2021

@katulaaaa je na dohodu

katulaaaa
autor
26. nov 2021

@lienka.7 a kolko hodin tyzdenne máte prosím v zmluve?

dollyzv
26. nov 2021

@lienka.7 malo by byť ale nie je..žena na materskej nemôže robiť len na tú istú zmluvu z akej jej je vyplácaná materská..pri otcoch to kontrolujú dosť prísne,keď som sa na sp na to informovala ja,odpísali mi že Max Home Office,alebo Max pár hodín do týždňa,nemôže robiť ani brigadne,napr. 5hodin za den vykladať tovar do Tesca..

lienka.7
26. nov 2021

@dollyzv preto som napisala ze neviem ako presne je to u muzov.
Ale zase chapem, lebo presne poznam pripady ze muz akoze na MD, inak doma zena a muz na fuskach.... cize asi tak.
Ja som mala dohodu prave preto, naozaj zavisi od toho na koho v SP natrafis. Jedna predo mnou mala klasicku tpp - novu a SP to vyhodnotila ako ucelove samozrejme. Moja dohoda im vsak uz nevadila 🙈🙉