Muž na materskej a ja na rodičáku, čo potom?

gabrielaaaa
25. feb 2020

Baby mám otázku keď chce ísť chlap na materskú a ja budem dovtedy na rodicaku potom sa zaevidujem na úrad a on bude na materskej ako to je potom si musím obnoviť rodičovský po pol roku či. ? Neviem vôbec ďakujem ❤️

evittam
25. feb 2020

@gabrielaaaa Nemusíš. Môžete ho nechať štátu. Alebo znovu poberat ci ty alebo otec.

gabrielaaaa
autor
25. feb 2020

@evittam akože nechať štátu nechápem ja nemôžem ísť na materskú mne ju nemajú z čoho vypočítať preto budem len na rodicaku a neviem ako to potom je

evittam
25. feb 2020

@gabrielaaaa Pocas otcovej MD nemôžeš poberať RP. Po otcovej MD je lepšie aby požiadal o RP on-bude vyšší nakolko on mal narok na MD.

gabrielaaaa
autor
25. feb 2020

@evittam no hej ale my to chceme tak že on bude zároveň chodiť aj do roboty to čo by som zarobila ja by nestačilo ani na byt 😲

gabrielaaaa
autor
25. feb 2020

@evittam áno to viem ,že sa to nedá súčasne ale potom môžem nie ? Keď mu skončí md

gabrielaaaa
autor
25. feb 2020

@evittam no dobre a aj keby on mal aj to aj to somnou by bolo čo? Ja by som mohla byť na up či?

evittam
25. feb 2020

@gabrielaaaa No chcieť môžete. Uz SP rieši. Nemôže chodit do práce na TPP ci skrátený úväzok. Vid diskusia "otec na materskej-zamietnute pripady".

evittam
25. feb 2020

@gabrielaaaa Veď ale ty dostaneš RP 270Eur a on 370Eur.

gabrielaaaa
autor
25. feb 2020

@evittam áno ja viem

evittam
25. feb 2020

@gabrielaaaa On nebude mat to aj to. Najskôr MD ak schvalia potom RP. Ty môžeš byt osoba starajuca sa o dieta do 6rokov, evidovaná nezamestnana, dobrovoľne nezamestnaná-po mužovej MD. Pocas bud nezamestnana alebo samoplatca.

gabrielaaaa
autor
25. feb 2020

@evittam aha áno to viem že najskôr jedno potom druhé no veď uvidíme ale ďakujem ☺️

lentilkaxxx
26. feb 2020

@gabrielaaaa Keď on bude poberať (vyšší) rodičák, môže pracovať koľko chce. Aj tá stovka k dobru sa počíta.

gabrielaaaa
autor
26. feb 2020

@lentilkaxxx no dobre napr by išiel keď sa narodí koncom marca od apríla by bol on ja by som musela byť niekde zaevidovana?