Muž aj ja súčasne na materskej

stankaz33
30. jan 2018

Dobrý deň, je možné byt súčasne na MD, totiž v auguste sa nám narodí druhé babo, s tým by som bola na MD, mohol by ísť od júla na MD manžel so staršou dcérou? Ďakujem

marlenka222
30. jan 2018

Nie. Ani na rodicovskom nemozes byt pokial.uz mas 1 davku.

stankaz33
autor
30. jan 2018

@marlenka222 Ok, ďakujem...a nevieš náhodou, ak je manžel živnostník tak keď pôjde na MD nebude platiť odvody, ale môže naďalej vykazovať zisk? Zajtra ideme síce na socialku ale tak je fajn vedieť dopredu čo čakať

zdena12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majusqa77
30. jan 2018

@stankaz33 moze. ale pozor, so zdravotkou treba pocitat

nanervy_2
30. jan 2018

inak pozor, ako živnostník nemusí platiť odvody ked je na MD ale len do určitej sumy.
Sme zirali ako puci ked mu doslo ze nedoplatok. Ty musis byť ale mat neplatene volno a platit si odvody sama

majusqa77
30. jan 2018

@nanervy_2 nezavadzaj

nanervy_2
30. jan 2018

manžel bol ako živnostník na MD sme riesili a firmou co a ako ja ked ostávam tiez doma. K tomu dosiel firemny pravnik nezavadzam

majusqa77
30. jan 2018

@nanervy_2 vobec si nemusis platit odvody. ani nemusis mat neplatene volno. ty si mohla ostat na rd a nahlasit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov

nanervy_2
30. jan 2018

@majusqa77 ak je jeden z rodičov s dietatom druhy je bud nezamestnany alebo v práci. Inak si za seba musi odvody platiť ten druhý sam

nanervy_2
30. jan 2018

@majusqa77 tak nás pekne ojekabatili

majusqa77
30. jan 2018

@nanervy_2 nuz. ja mam info priamo z poistovne, aj v meili. aj vszp, aj dovera

adus126
30. jan 2018

@majusqa77 tak to je pre mna nova informacia, prave to riesime a manzel ako szco nastupuje na MD. Ja do prace nejdem, prihlasila som sa ako samoplatca vo vszp. Takze je aj moznost odvody do zdravotky neplatit? Z RD som sa na urade prace uz odhlasila. A neviete ci mi treba ist aj na socialnu poistovnu? Vdaka

majusqa77
30. jan 2018

@adus126 na UP si sa mohla odhlasit z RP a nie RD. na socialke treba ostat prihlasena. mna zdravotku zrusit prihlasku ako samoplatca (poziadat o storno) a prihlasit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov

adus126
30. jan 2018

@majusqa77 ano, som odhlasena z RP, nie RD, mas pravdu. Ok, takze pojdem do zdravotky poziadat o storno. A zostat prihlasena na socialke znamena ze tam nemusim chodit hlasit ziadnu zmenu? Dakujem za odpovede, je to pre mna spanielska dedina a na uradoch sa tvaria akoby bol moj muz prvy co ide na MD.

adus126
30. jan 2018

@majusqa77 a je treba kvoli tomu ist este aj na UP? (ze teda budem v ZP vedena ako osoba starajuca sa o dieta do 6r). Ď.

evittam
30. jan 2018

@nanervy_2 Zavadzas a ako píšes vas o.ebkali. Preto ja nikdy nechodím pre rady na tieto inštitúcie. Súhlasím s
@majusqa77 .
Muz je na MD. Zena zostava na RD aj voci zamestnavatelovi-toho vôbec nezaujíma ci pobera alebo nie RP.

palla12
2. feb 2018

Ak je manžel živnostník tak platiť nemusí iba sociálku ale ak má príjem aj počas materskej tak zdravotku radšej platiť lebo môže prísť nedoplatok po daňovom priznaní. Zisťovala som to keď nastupoval. Povedali mi že nemusí platiť ale ak má príjem môže mu prísť doplatiť vsetko. Radšej som platila zdravotku a sociálku nie, že je oslobodený a že u živnostníkov sa celodenná starostlivosť nekontroluje.

palla12
2. feb 2018

A myslím že 2 dávky sa naraz nemôžu poberať lebo ja som bola na podpore kým manžel na materskej a 5 dní z dávky v nezamestnanosti som musela vrátiť lebo mi v ten mesiac už vyplatili rodicak.

lenusqqa
2. feb 2018

Dve davky sa nedaju poberat.ked je muz na MD tak zena odhlasi rodicak a na ZP sa nahlasi ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov.na spcialnej nenahlasuje nic

martuska2
15. mar 2018

Dievcata ak je otecko na Md vy si nemusite nic platit. Len v poistovni sa prehlasit ako osoba starajuca sa o dieta do 6rokov a plati za vas stat. Zostavate doma s dietatom..nejdete soat do prace..ste na rodicovskej dov bez rod.prispevku. to je cele a je to tak