Musím vybavovať rodičovský príspevok v mieste trvalého pobytu?

matkaba
17. apr 2013

Ahojte chcela by som sa opytat ci musim ist vybavit rodicovsky prispevok na trvalom pobyte alebo staci na prechodnom? neviem si stim dat radi. Vie mi niekto poradit? Dakujem

lucyvivien
17. apr 2013

na trvalom 🙂

zivika
17. apr 2013

@matkaba vybavovat to musis na trvalom, ale skus zavolat na UPSVaR a opytaj sa, ci by si im ziadost nemohla poslat postou...ja som to vybavila tak 😉

11nika11
17. apr 2013

@matkaba v mieste trvaleho bydliska.ja som si to sla vybavovat a kedze mi zabudli dat podpisat jeden papier a zijeme 300km odtial tak som napisala plnomocenstvo a veci mi uz dovybavovala mama.Mne len posielaju papiere,ktore treba podpisat.No zalezi urcite od konkretnej pracovicky.Skus tam zavolat a popytat sa,pripadne napisat mail.

matkaba
autor
17. apr 2013

dakujem vam vsetkym za radu 🙂

matkaba
autor
17. apr 2013

@11nika11 a musim tam aj zavolat alebo im bude stacit ked im poslem papier od doktora ze ma uz vypisal?? lebo ja byvam od trvaleho pobytu cca 350km, a stale tam chodit to by islo velmi do penazi.

matkaba
autor
17. apr 2013

@zivika a ked som samoplatitelka tak niesom prihlasena na urade tak im to staci poslat na socialku? ci? da sa to vsetko vybavit aj postou?

zivika
17. apr 2013

@matkaba jaj, ja som si nevsimla, ze ty by si vlastne mala nastupovat na MD, nie na RD 😅 ak platis odvody do socialnej, tak to musis najskor odovzdat papier od doktora na socialnu, odtial ti poslu rozhodnutie (v tvojom pripade, ze nemas narok na matersku), no a toto rozhodnutie potom potrebuje UPSVaR...ved najjednoduchsie bude tam zavolat a opytat sa, co vsetko od teba budu potrebovat...

matkaba
autor
17. apr 2013

@zivika dakujem za radu 🙂

11nika11
17. apr 2013

@matkaba osobne by som tam najskor zavolala a popytala sa