Musím stihnúť reťazový pôrod?

27. dec 2019

Momentálne poberám rodičovský príspevok, pred pôrodom som bola roky zamestnaná, čiže aj materskú som poberala. Práve keď som otehotnela som mala zmluvu na dobu určitú, ta mi končila v októbri kedy som už ale bola na PN na rizikovom, teda pracovný pomer so mnou ukončili tym, že mi už zmluvu nepredlzili. V decembri som nastúpila na materskú. Moja otázka znie, ak mi skončí rodičovský 12/2020 a druhy pôrod bude napr 5/2021 ale počas tých 5 mesiacov budem nezamestnaná, mam nárok na materskú? Ci musím stihnúť reťazový pôrod do konca rodičovskej, teda do 12/2020? Ďakujem

draik
27. dec 2019

Keďže PP už skončil a v čase jeho trvania ste neboli (znovu) tehotná, na materské mať nárok nebudete.

autor
27. dec 2019

@draik čiže ani ak by som stihla reťazový pôrod?

draik
27. dec 2019

Ako môžte mať reťazový pôrod, keď nie ste už zamestnaná?

c_est_la_vie
27. dec 2019

Retazovy porod by to bol, ak pracovny pomer stale trva a stihnete odrodit do konca RD.

blunka
27. dec 2019

Na materske narok nebude. V ani jednom pripade to nie je retazovy porod.

evittam
28. dec 2019

Nie nemas nárok na MD. Nespĺňas podmienky naroku. A súhlas s
@draik

mamasimmi
3. feb 2021

Ahojte ja sa tu pridam, lebo som na tom podobne. Prvá materska v ochrannej lehote, teraz som na rd ale chcela by som stihnúť ešte raz porodit v rámci rd... Kedze neviem splnat 270 dní nemocenského poist a mala by som priznaný tým pádom iba rodičak a to dokonca ten nižší 270e co by ste robili v mojom pripade...? Platili by ste si dobrovolne nemocenské? Do prace nechcem ísť nakoľko už mam 30r a jedno dieťatko ešte chceme a nerada by som to odkladala... Tak isto by to bolo voči budúcemu zamestnávateľovi nefer, že by som tam išla s tým ze sa snažíme o dieťa.... Podotýkam teraz som na rd vlastne už ako nezamestnana...

zushorvath
26. jan 2023

@mamasimmi ahoj ako si to nakoniec urobila? 🙂

mamasimmi
16. feb 2023

@zushorvath zacala si platit dobrovolne nemocenske, neplánovane som otehotnela a 10dni mi chýbalo k splneniu 270dni takze mam iba rodicak