Môžu poberať obaja rodičia detský prídavok?

eevkaa
20. júl 2012

Som na materskej dovolenke, poberam 194,70 + detský pridavok 22,54, chcem sa opytať či si to moze vybavit aj moj muz v praci,ci detsky pridavok mozu poberat obaja rodicia,alebo len jeden /nie sme zosobasení/. Dakujem za odpovede 🙂

gumkacik
20. júl 2012

my slim ze len jeden s rodicov

eevkaa
autor
20. júl 2012

ach neviem,pred dvomi rokmi muz pracoval na inom mieste,vtedy viem ze on dostaval tych 20 eur na dieta,a ja som poberala takisto ,tak neviem uz ani sama....a vcera mu v praci povedali,ze ak poberam ja,tak on by asi nemal,neviem ako to je.... 😒

radka24
20. júl 2012

Musite rozoznat co je pridavok na dieta a co je danovy bonus. Pridavok na dieta si moze uplatnit otec alebo matka dostavate to z uradu prace, samozrejme iba jeden rodic nie obaja, teda tych 22,54 eura . Potom je este danovy bonus, ktory si uplatnuje pracujuci rodic teda manzel , priatel ktory pracuje to je nejakych 20 eur mesacne.

eevkaa
autor
20. júl 2012

@radka24 ahha takze aj ked ja poberam ten detsky pridavok,priatel by aj tak mal ten danovy bonus dostavat? a kde sa to vlastne vybavuje,alebo ako to je? mne sice teraz 30.jula konci materska,ale priblizne 5.septembra zase nastupujem na dalsiu....

sandrika1986
20. júl 2012

Napr. u nás poberá daň.bonus priateľ a ja poberám rodin.prídavky. Čo sa týka daň.bonusu : Rodič si môže u svojho zamestnávateľa uplatniť nárok na daňový bonus (odpočítateľná položka z daňovej povinnosti). Dokladuje sa rodný list dieťaťa (originál na overenie + fotokópia), alebo oznámenie o narodení dieťaťa (originál), občiansky preukaz oprávnenej osoby. Pokiaľ má dieťa ukončenú povinnú školskú dochádzku a študuje, je potrebné predložiť potvrdenie o návšteve strednej, alebo vysokej školy (každoročne na začiatku nového školského roka)

eevkaa
autor
20. júl 2012

Rozumiem,dakujem vám za odpovede 🙂

sympa1
20. júl 2012

@eevkaa pridavky na dieta v sume ktoru si napisala moze len jeden rodic

eevkaa
autor
21. júl 2012

@sympa1 uz som to pochopila,dakujem 😉

angelin84
21. júl 2012

@sandrika1986 Pekný večer, chcem sa opýtať na ten daňový bonus...to vyplácajú raz ročne pri vyrovnaní daní? To je ono?ďakujem🙂

radka24
15. aug 2012

@angelin84 danovy bonus si mozete dat vyplacat raz rocne pri rocnom zuctovani, alebo aj kazdy mesiac k vyplate. Mozno mate na mysli odpocitatnu polozku na manzelku, ktoru si moze manzel uplatnit pri rocnom zuctovani to je nieco ine, nieje to danovy bonus .

kuzelna
27. aug 2012

ja som teraz na materskej s druhym dietatom.ked som bola tehotna,starsia dcera chodila este do 9roc. takze danovy bonus som poberala ja.manzel na nu nemoze poberat,pretoze nieje jeho dcera.a ani ja ho nepoberam kvoli materskej.tak sa chcem spytat,ci musim aj tak odovzdat zamestnavatelovi potvrdenie,ze dcera navstevuje strednu skolu..dakujem ak mi niekto oddpovie,nemam s tym skusenosti.