Môžu obidvaja rodičia poberať materskú?

linduska85
9. jan 2023

Chcela by som sa spýtať či môže aj mamicka aj otec poberať matersku teda ja poberam rodičovský prispevok ale budeme mat druhe babo a či môže on poberať nanho matersku?

natalienka12
9. jan 2023

Nie.

linduska85
autor
9. jan 2023

@natalienka12 ako to potom funguje na druhe dieťa?

natalienka12
9. jan 2023

Mozte poberat len 1 davku, teda materske, subezne rodicovsky prispevok nie. Je to davka pre rodica, kompenzujuca vypadok prijmu, nezalezi kolko deti mate.

zafir01
9. jan 2023

@linduska85 áno, muž môže poberať materskú na staršie dieťa. Ak nemá ešte 3 roky , kým ty budeš na MD pri mladšom.... Kamoška maká deti po sebe a boli takto. Obaja plnú materskú mali. Plus pracovali z domu na ďalšiu zmluvu.....

zafir01
9. jan 2023

@natalienka12 nemáš pravdu... Obaja rodicia môžu byť na MD.. Ak staršie nemá 3 roky. Cca už 4 roky to takto funguje

sasesoe
9. jan 2023

@linduska85 pozri Danove a odvodove tipy Jozefa Mihala. Je autorom viacerych knih Materska , ma k tomu YT videa, prispecky na FB. Vždy zavisi od konkrétnej situácie- detailov, ktoré tu neuvadzas. Za istych okolnosti to je možné, ale to neznamena automaticl, ze to bude možné I vo vasom pripade. Kiez by ano, prajem vam to, ale je potrebné si k tomu pozistovat csetky podmienky atd a nie len 2 slová/vety na fore od laikov.

natalienka12
9. jan 2023

@zafir01 Autorka sa pyta na subeh materskeho a rodicovskeho prispevku. A to mozne nie je.

natalienka12
9. jan 2023

@zafir01 Keby na materske mala narok, tak by sa nepytala, ci na to novonarodene moze otec poberat matersku. Takze ona evidentne podmienky nesplna.

zafir01
9. jan 2023

@natalienka12 pockat ja som pochopila otazku tak, ze starsie, s ktorym je teraz na RD , chce ist muz na mD a s mladsim m ktore sa jej narodi, bude ona na MD ... tak som otazku pochopila ja .. ako si to myslela
@linduska85

mimi3008
9. jan 2023

@linduska85 subeh 2 materskych je mozny, subeh materskej a rodicaku nie je mozny