Môžem pracovať na dohodu popri rodičovskom príspevku?

michaela2277
7. sep 2019

Ahojte, chcem sa uistit ci sa pracovat popri rodicovskom prispevku na dohodu. Ci mate niektora skusenost. Pocula som vraj to je mozne, ale nerada by som on prisla 😊 Maly chodi doobeda do skolky. Privyrobit si chcem v inej firme ako je ta, s ktorou mam uzatvoreny TPP este pred materskou. Dakujeem 😊

evittam
7. sep 2019

@michaela2277 Mozes pracovať koľko len chces na akýkoľvek PP. RP nema nic spoločné s tym ci pracuješ alebo nie.

michaela2277
autor
7. sep 2019

@evittam dakujem pekne

patys123
7. sep 2019

Áno môžem potvrdiť 🙂 ja som ešte do júla takto pracovala na čiastočný úväzok, zamestnávatel za mna riadne platil odvody a chodil mi aj rodičák, keďže syn ešte nemal 3 roky. Teraz nastupujem na druhú materskú, čiže z toho môjho platu mám nárok aj na materské čo by sa pri práci na dohodu nedalo, čiže je lepšie ak sa zamestnáš na trvalý PP (či už celý alebo čiastočný) ak ešte plánuješ druhé baby 🙂

evittam
7. sep 2019

@patys123 Naozaj? Aj z dohod sa uz platia rovnaké odvody ako z TPP. Okrem dohody o brig.praci studentov. A potom este z dohody na nepravidelny príjem sa neplatia odvody na NP a PvN.
Btw.ona ma narok na MD z povodneho PP. Ak by chcela mat aj z nového musela by aj z neho splnit podmienky naroku.

patys123
7. sep 2019

@evittam dobre vedieť 🙂 vďaka za info, takže aj dohodári majú nárok na materské ?

evittam
7. sep 2019

@patys123 Pokial je to dohoda na pravidelný príjem z ktorej sa platia odvody na NP tak ano ak splnis podmienky nároku.

009mata009
8. sep 2019

@michaela2277 len treba mysliet na to, ze ak by ste skoncila po rodicovskom pracovny pomer, brigada sa pocita do prijmu, a to podporu velmo zhorsi