Môžem popri rodičovskom príspevku požiadať aj o príspevok na škôlku?

eliska07
11. aug 2011

Ahojte, mam 2 rocneho syna. Od septembra nastupuje do skolky. Ja pracujem. Viete mi niekto poradit, ci popri rodicovskom prispevku mozem poziadat aj o prispevok na skolku? Pokial mam spravne info, tak doteraz som sa mohla rozhodnut - bud RP alebo prispevok. Vraj ale od septembra by malo platit - aj RP aj prispevok, ak on poziadam. Viete mi niekto k tomu poradit? Dakujem.

lucia.kl
11. aug 2011

ak som Mihála dnes dobre pochopila, tak je to stále buď alebo, hovoril, že keď je dieťa doma a mamička pracuje má nárok na plat aj RP a ak dá dieťa do škôlky, tak môže požiadať o poríspevok na starostlivosť do výšky 230€ na dieťa ale potom nieje už RP

edita84
11. aug 2011

Ahoj mne od septembra do januára preplácali škôlku zo zdrav. dôvodov. a od januára som začala znova na malú poberať RP lebo som bola inak na predlženej MD. ale tým pádom mi zobrali preplácanie skôlky lebo dve "podpory" dostávať naraz nemôžem :/

maznacik007
11. aug 2011

nie bud mas narok na jednu alebo na druhu davku nie je mozne ich poberat na dieta oboje... RP je prispevok pre rodica ten poberas len jeden aj ked mas dve tri deti do 3 rokov ale prispevok na opatrovanie sa pobera na dieta tam to je od poctu deti...

cize pre teba ale plati ze mas narok bud na RP alebo na prispevok na starosltivost do vysky preukazanych nakladov samozrejme horna hranica je obmedzena

martinex
11. aug 2011

a kocky viete mi poradit, medzi chalanmi je 18mesiacov, ak ich dam do skolky/jasli oboch,dostanem prispevok na kazdeho??? lebo kady pojde inam. dik