Môžem poberať materskú a aj tehotenské?

sonulik_
24. aug 2022

Ahojte mám otázku 4 roky dozadu som bola na materskej dovolenke hneď ako som nastúpila na RD som začala pracovať a pracujem doteraz aj keď skončil RD preto sa chcem spýtať budem mať nárok aj na materskú aj na tehotenské a aký rodičovský dostanem ten vyšší či ten menší vopred ďakujem za odpovede 🙂

evica17
24. aug 2022

@sonulik_ ak si pracovala tak materskú dostaneš, aj tehotenské a budeš mať aj vyšší rodicak.

sonulik_
autor
24. aug 2022

@evica17 len som pracovala na dohodu 4 hodiny denne a už rok pracujem na TPP od septembra mám ísť na dobu neurčitú tak nebude tam žiaden problém ?

aneetra
24. aug 2022

Kedy by si mala nastupit na matersku?

sonulik_
autor
24. aug 2022

@aneetra 15.1 mám termín 🙂

evica17
24. aug 2022

@sonulik_ áno, stačí ti 270 dní poistenia, ak máš top rátajú sa aj víkendy a sviatky,ak si robila na dohodu tie štyri hodiny denne, rátajú sa iba tie hodiny. Ale ak rok robíš na TPP,nebudeš mať problem

sonulik_
autor
24. aug 2022

@evica17 super ďakujem

sonulik_
autor
25. aug 2022

@evica17 ak sa môžem ešte spýtať keďže som bola na TPP 4 hodiny denne a zarábala som hrubú mzdu okolo 330 eur mesačne budem mať aj tak nárok na to minimálne tehotenské lebo podľa kalkulačiek na nete mi nevychádza ani tá minimálne materská ani tehotenské viem že zo zákona pokiaľ je materská nižšia ako RP tak majú to doplatiť ale či to tak bude s či vôbec dostanem aj to tehotenské ďakujem

evica17
25. aug 2022

@sonulik_ toto ja netuším vôbec. Počas si žiadosť a uvidíš. Ale ak ti vychádza materská menej ko rodičovský príspevok tak budeš mať materskú vo výške ako rodičovský príspevok, (ale to netuším ako funguje, či aj zo sociálnej budeš brať a aj z úradu ti doplatia ten zvyšok) a tehotenské neviem ako funguje.

sonulik_
autor
25. aug 2022

@evica17 ďakujem už som tam volala mám zistené ale aj tak ďakujem