Môžem po materskej maródiť a poberať rodičovský?

anazuz121
26. apr 2017

neviete my poradit ci možem po materskej isť na PN a poberať aj rodičovský príspevok, s čo sa počita PN

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anazuz121
autor
26. apr 2017

@akronop a ako dlho možem byť pn, chodia aj kontroly a velmi pekne dakujem

anazuz121
autor
26. apr 2017

a este ma napadlo tu pn mam zaniesť kam zamesnavatel alebo soc. poistovna

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ikonica
26. apr 2017

pozor na ochrannu lehotu.. ta je v tomto pripade tusim 7 dni... do 7 dni po skonceni materskej mozes nastupit na pn...radsej si to niekde prever... a kontrolovat ta urcite mozu.. pn zanesies zamestnavatelovi...

ikonica
26. apr 2017

marodovat mozes aj viac ako rok ale len 52. tyzdnov budes dostavat nemocenske....

evittam
26. apr 2017

@anazuz121 Mozes ist na PN do 7dni od skoncenia MD, ak tvoj PP trva. Na platenej PN mozes byt 52tyzdnov a zaroven poberat RP. Kopiu PN zamestnavatelovi, original do SP. SP plati v tomto pripade PN od 1.dna. Potom prechodku staci kopiu zamestnavatelovi a original do SP.

anazuz121
autor
26. apr 2017

dakujem za radu

janicka2315
26. apr 2017

Baby ci ze ja ked som teraz na RD mozem byt Pn aj ked som doma s malou?

ikonica
26. apr 2017

@evittam moment to akoze zamestnavatel v tomto pripade neplati nahradu prijmu prvych 10.dni???

ikonica
26. apr 2017

@janicka2315 no to asi nie... ak uz si presvihla tych 7 dni po skonceni MD.... tot sa asi zneuzivalo, preto vymysleli tu ochrannu lehotu....

janicka2315
26. apr 2017

@ikonica ok ...uz chapem a dakujem za vysvetlenie

mirkaaa80
26. apr 2017

@evittam cozeeee? Neviem či som to pochopila správne: ak mi končí MD 10.5., ja pôjdem 12.5. k dr., vypíše mi PNku, a budem poberať nielen rodicak ale ešte od zamestnávateľa resp. SP PNku???

evittam
27. apr 2017

@janicka2315 Tvoj PP musi trvat a na PN musis ist do 7dni od skoncenia MD aby bola platena-ako som uz napisala.😉

evittam
27. apr 2017

@mirkaaa80 Presne tak. Ak PP trva.

evittam
27. apr 2017

@ikonica Nie. Ja som si to tiez myslela, ale nie je to tak. Davnejsie v jednej diskusii "zavesila" kocka odpoved priamo od SP,ze v takomto pripade plati NP od 1.dna SP len to malo ludi vie.

alana1
27. apr 2017

po materskej sa ale oficialne musite akoze vratit do prace, cize ja by som to pisomne oznamila zamestnavatelovi, mozno jeden den vzala dovolenku ktora vznikla pocas materskej a potom isla na PN

evittam
27. apr 2017

@alana1 Nic nemusis. Pokial sa das vypísať na PN do tych 7dni. Plati to co som uz napisala.

ikonica
27. apr 2017

@evittam a asi ani zamestnavatelia o tom nevedia :D mali sme zatial len jeden taky pripad... Ale ja ked napisem na ziadost o nemocenske ze poskytnem zamestnancovi nahradu prijmu za prvych 10 dni pn tak socialka co? Aj tak bude vyplacat od prveho dna? Bude to mat zaplatene 2x?

evittam
27. apr 2017

@ikonica Tak to nie. Potom to plati zamestnavatel. Ja som to tiez dala zamestnavatelovi, informovali sme sa osobne na SP a pracovnicka SP povedala,ze klasika-prvych 10dni plati SP. Vtedy som to ani neriesila. Prislo mi to normalne. Az ked to tu ta kočka dala-odpoved od SP (cierne na bielom) tak som sa to dozvedela.😉

evittam
27. apr 2017

@ikonica ....prvych 10dni plati zamestnavatel....pardon

moni244
27. apr 2017

A to sa vam oplati? Byt obmedzena vychadzkami?

evittam
27. apr 2017

@moni244 Mne sa oplatilo. Mala som neobmedzené vychádzky.😉
A jasné, že sa to oplatí - môžeš kľudne dostávať aj viac ako MD......keď si to spočítaš - napr. pri VZ 1000Eur - MD = 750Eur, PN+RD= cca 763-781Eur.😉 No a ak ťa nenájdu náhodou doma tak ak nebudeš mať adekvátne potvrdenie kde si bola, tak ti nezaplatia posledný mesiac.....

moni244
27. apr 2017

@evittam no co ak natrafis na doktora, co ti da vychadzka 2 krat dodna? Chapes

evittam
27. apr 2017

@moni244 No ved chapem. A som aj napisala co v pripade vychadzok. Uz ked idem riešiť takúto PN tak by som mala vedieť co mozem očakávať od svojho lekara.😉

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
27. apr 2017

@akronop Prečo "odrbat"?! Ja som si na MD ci PN rokmi zarobila.😉 Skor system odrbal mna.😋

ikonica
27. apr 2017

@evittam no ved preto 😅 uz som sa zlakla ze sme nieco urobili zle 😎

ikonica
27. apr 2017

@evittam platenie nemocenskeho od prveho dna asi plati len pre dobrovolne poistenych ale to nema so zamestnavatelom nic spolocne...

evittam
27. apr 2017

@ikonica To nie-to som len opravila cast toho predchadzajuceho prispevku. Stale plati co som napísala. V takomto pripade plati od zaciatku PN SP. A ak si to už spravila tak,ze platil zamestnavatel nic sa nestalo....