Môžem nastúpiť na materskú 8 týždňov pred pôrodom bez toho, aby som bola na maródke?

25. okt 2020

Čaute , prosim Vas ak ma niekto skusenosti chcela by som sa spytat : da sa ist na matersku 8tyzdnov aj bez toho, ze by som bola na Pnke ? Ci gynekologicka to nevie tak urobit ? Na Pnke niesom ani nechcem ist, tak sa informujem , ci niekto nahodou neviete. Dakujem za odpovede 💋☺️

danka56
25. okt 2020

Ak pracuješ môžeš si sama zvoliť kedy nastupis na materskú. Aspoň teda ja pri prvej som išla osem, v práci mi to lepšie vychádzalo.

autor
25. okt 2020

@danka56 áno pracujem,takže kľudne môžem požiadať gynekologičku , aby mi dala papier ,ktorý pôjde zamestnávateľovi ? Myslela som si,že 8tt môžu ísť len ženy,ktoré sú na PN. Ďakujem

malebiele
25. okt 2020

Toto ries so svojou gynekologickou, ci by bola ochotna ta vypisat tak ako chces, ako ti viac vyhovuje, niektore velmi vraj nechcu robit, no moja tiez sa ma pytala kedy chcem ist, dala mi dva datumy kedy mozem ist a som si vybrala.. a tiez som nebola na PN 🙂

angel993
25. okt 2020

Ja som bola PN, dokonca som ležala v nemocnici a dali mi až 6 týždňov pred termínom.

autor
25. okt 2020

@malebiele ďaaaakujem,myslím si,že problém robiť nebude ☺️ postatné je,že sa to dá aj bez PN☺️

autor
25. okt 2020

@danka56 a musela Ti to nejak odôvodniť tých 8tt bez PN? Či nemusela vôbec nič

danka56
25. okt 2020

Vôbec nič. Žiaden problém nemal s tým môj doktor, že chcem ísť o osem týždňov. dokonca mi povedal, že ja ako pracujúca mám právo si zvoliť kedy chcem ísť.

autor
25. okt 2020

@danka56 no snáď sa odvtedy nič v tomto nezmenilo a budem si môcť aj ja stanoviť 8tt vopred,keď pracujem. Ďakujem Vám ešte raz veľmi pekne ☺️

gloria31
25. okt 2020

Ja som bola na PN a napísal ma až 6tyzdnou pred TP