Môžem nastúpiť na maródku počas rodičovskej dovolenky?

tina4412
1. jún 2021

Ahojte dievčatá.
Prosím o radu, či má niektorá z vás skúsenosť.
Som na rodičovskej dovolenke so synom (2r).
Som znova tehotná, takže mi vychádza reťazovy pôrod. Je možné nastúpiť na PN ? Pracovný pomer stále trvá.
Ak je možné súčasne poberať rodičovský príspevok aj PNku, ovplyvní to nejako výšku nasledujúcej materskej ak sa jedná o reťazove materské?
Ďakujem za vaše skúsenosti! 🙂

angel993
1. jún 2021

@tina4412 odpoveď neviem, ale ja som tiež tehotná, na rizikovom a doktor mi ani PN nespomínal, len sa pýtal či som na rodičovskom alebo robím.

ciernabrigita
1. jún 2021

@tina4412 nie, počas RD nemáš nárok na PN, keďže máš prerušené nemocenské poistenie. aby si mala na PN nárok, musela by si ukončiť RD, nastúpiť do zamestnania aspoň na 1 deň, čím by sa NP obnovilo a následne ísť na PN ( tu je už možnosť aj ísť hneď zas na RD a na PN ešte v 7 dnovej ochrannej lehote). bez aktívneho NP nárok na PN nie je. nástup z RD do zamestnania si však povinná nahlásiť zamestnávateľovi aspoň mesiac dopredu (neviem, aké máte vzťahy)...

tina4412
autor
1. jún 2021

@ciernabrigita ak by som prerušila RD, ako by mi bola vypočítaná ďalšia materská? Nemusela by som zasa mať odpracovaných 270 dní aby mi vznikol nárok na novú materskú? RD by potom mohol poberať otec ?

tina4412
autor
1. jún 2021

@tina4412 samozrejme že to nieje možné aby som ich odpracovala keďže som zasa tehotná 🙂 ale teším vt3dy vzniká nárok ak je odpracovaných aspoň 270 dní za 2 roky,nie ?

zalka
2. jún 2021

@tina4412 kedy máš termín nástupu na MD?

tina4412
autor
2. jún 2021

@zalka ešte v tomto roku, december