Môžem ísť na materskú z PNky, ak som v skúšobnej dobe?

vikusa1
27. aug 2019

Ahojte chcela by som sa informovať som zamestnaná, ale som v skusobnej dobe a som tehotná, doktor ma chce dať na rizikové, lebo som mala niejake problémy, keď budem pn a pocas pnky ma prepustia, lebo som v skúšobnej dobe môžem ísť potom z pmky na matersku 270 dni poistenia za dva roky spĺňam

kataka10
27. aug 2019

@vikusa1 Na matersku mozes ist najskor 8 tyzdnov pred porodom: § 167
(1) Žena nastupuje materskú dovolenku spravidla od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu, najskôr však od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom.
(2) Ak žena vyčerpá z materskej dovolenky pred pôrodom menej ako šesť týždňov, pretože pôrod nastal skôr, ako určil lekár, patrí jej materská dovolenka odo dňa nástupu až do uplynutia času ustanoveného v § 166 ods. 1. Ak žena vyčerpá z materskej dovolenky pred pôrodom menej ako šesť týždňov z iného dôvodu, poskytne sa jej materská dovolenka odo dňa pôrodu len do uplynutia 28 týždňov; osamelej žene sa poskytne materská dovolenka do uplynutia 31 týždňov a žene, ktorá porodila zároveň dve alebo viac detí, sa poskytne materská dovolenka do uplynutia 37 týždňov.

evittam
27. aug 2019

@vikusa1 Ano môžeš. Na MD mas narok ak ako píšeš splnas hlavnu podmienku nároku nakolko splnas aj ďalšiu. Budeš v OL.

draik
27. aug 2019

@kataka10
Ten podstatný §, ktorý by sa týkal zadávateľky otázky, ste v tomto prípade zabudli priložiť.

kataka10
27. aug 2019

@draik OK

vikusa1
autor
27. aug 2019

@evittam dakujem