Môže slobodná matka na materskej požiadať o nejaký príspevok?

27. aug 2023

Dobrý večer.
Mám ako slobodná matka na materskej možnosť požiadať o nejaký príspevok? S otcom dieťaťa mame ústnu dohodu o starostlivosti.

pribinak
27. aug 2023

Máš nárok na výživné pre dieťa.

veronikaszabova
27. aug 2023

Ak zijes sama (bez inych clenov v domacnosti) - mas narok na dlhsiu matersku o 3t. Plus rodinne pridavky a vyzivne na dieta. Na nic ine narok nemas.

autor
27. aug 2023

@pribinak na výživnom sme sa dohodli ústne (nechceli sme riešiť formu cez súd)
Je nejaká taxa koľko by mal prispievať?
Keď sme sa dohodli, že by bol s dieťaťom každý druhý víkend a cez týždeň 4 hodiny počas jedného celého týždňa? Celý nasledujúci týždeň by bolo dieťa so mnou.

alissa1222
27. aug 2023

Plus od neho mate nárok na príspevok pre nevydatú matku

veronikaszabova
27. aug 2023

A ty si na materskej, ci rodicovskej?? Ked dieta bude byvat s otcom same cez vikend.

pribinak
27. aug 2023

@alissa1222 ten závisí od veku dieťaťa ak sa nemýlim

pribinak
27. aug 2023

Na toto neexistuje univerzálny vzorec

Skús napísať vek dieťaťa, príjem

veronikaszabova
27. aug 2023

@pribinak tusim do 2r dietata

autor
27. aug 2023

@veronikaszabova ja som na rodičovskej

autor
27. aug 2023

1 rok

veronikaszabova
27. aug 2023

Lebo v uvode pises, ze si na materskej. Tak to je velky rozdiel

autor
27. aug 2023

Pardón, neuvedomila som si to.

pribinak
27. aug 2023
autor
27. aug 2023

A keď chcem požiadať o mestský byt a v minulom roku som chodila ešte do zamestnania a poberala matersku tak musím zdokladovať z oboch inštitúcii príjem?

veronikaszabova
27. aug 2023

Materska nie je prijem.

autor
27. aug 2023

@veronikaszabova keď som pozerala žiadosť z vedľajšieho mesta, tak požadovali dokladovať všetky dávky a príspevky a aj zo zamestnania (mali to rozdelené do viacerých odstavcov). Preto sa pýtam.

mogaa
28. aug 2023

Požiadať o mestský byt samozrejme môžeš.....ale nečakaj že ho hneď aj dostaneš, takých prípadov ako si ty sú stovky.....u nás ak sa uvoľní mestský byt tak sa losuje z poradovníka...a ak nemáš v danom meste trvalý pobyt, tak mestský byt ani nedostaneš......

alickapusinka
28. aug 2023

A ak máš svoje bývanie alebo si spolumajiteľkou bytu/domu máš nárok na príspevok na bývanie.

veronikaszabova
28. aug 2023

@alickapusinka prispevok na byvanie je viazany na hmotnu nudzu - na nu narok nema, nakolko pobera RP

stefi_k
28. aug 2023

Bolo by dobre, keby si si dala vasu ustnu dohodu schvalit sudom a aj zverit dieta do starostlivosti, pretoze vasa ustna dohoda nie je vymahatelna,ak sa rozhodne alimenty neplatit co spravis ? Ak sa dohodnete dopredu a spisete rodicovsku dohodu, tak ten sud je len formalita, bez natahovaciek.

nyusika
30. aug 2023

Ústna dohoda ti je na dve veci.
Všetko máj oficiálne potvrdené súdom.
To si peniaze pre dieťa, nie pre teba. Teraz môžete vychádzať fajn, o pol roka to môže byť úplne inak.

ggabriella88
30. aug 2023

Najlepšie by bolo spísať dohodu medzi rodičmi a tú odoslať na schválenie súdom.

Takto sme to s mojím ex urobili mi.

Zo súdu nám prišiel papier, museli sme zdokladovať pár veci a poslať spätne na súd.
Potom ku mne domov prišla kontrola, že kde bude dieťa vyrastať, či má dobré podmienky na život a spisovali a vypytovali sa ešte na pár vecí. Ak budete mať striedajú starostlivosť tak takú istú návštevu urobia aj u otca dieťaťa.

Mali sme jedno pojednávanie a hneď nám aj schválili dohodu ktorú sme si spísali.

sense
31. aug 2023

Dajte si ústnu dohodu na papier a potvrdiť súdom. Pretože môže sa stať všeličo a potom je ústna dohoda len slovo proti slovu?. Alebo aspoň notárom ak by si sa musela v budúcnosti súdiť.