Môže sa robiť exekúcia aj počas materskej?

lussia123456
18. okt 2012

Dobry den, chcem sa opytat, ak mam exekucne konanie v podobe zrazok zo mzdy, a po dobu 8 mesiacov mi bude zamestnavatel posielat matersku, bude mi nadalej exekutor stahovat peniaze ? alebo sa to pozastavi ? Na ucet nemam blokaciu. Ked som poberala PN-ku tak mi exekutor nestahoval.
Dakujem

liz_lemon
18. okt 2012

zamestnavatel ti materske vyplacat urcite nebude, vyplaca ho socialna poistovna
ak ides na MD, tak je tvoj zamestnavatel povinny o tom informovat exekutora, a ten potom kontaktuje prislusnu pobocku socialnej poistovne
materske tiez podlieha exekucii

stanislavao
18. okt 2012

ano, aj dalej vam budu strhavat peniaze.

kubkopatko
18. okt 2012

liz_lemon:pozor nemate pravdu ak pracovala a dohodla sa so zamestnavatelom a on suhlasil tak on plati prvy pol rok matersku po pol rokuprechadza na socialku a ta jej plati 190 eur+rodinne ,no zamestnavatel moze hned odmietnut platit matersku a tym padom ide na socialku.a ano moze exekutor siahnut na peniaze ci uz od zamestnavatela alebo od socialky

froschka
18. okt 2012

A preco potom Romovia maju trestnopravnu imunitu a takisto nepodliehaju exekuciam nakolko ziju z hmotnej nudze hm? Ale mamicke na materskej zoberu aj posledne, na nu nik nepozera kolko je zostane z manzelovej vyplaty a vobec ?

mataharyy
18. okt 2012

Z mateřské i z rodičáku může exekutor strhávat.
@froschka je něco jiného dávka v hmotné nouzi, kde se pobírá vesměs životní minimum a něco jiného mateřská, či rodičovský příspěvek 😉 Ale vždy musí exekutor nechat životní minimum...

dadka232
18. okt 2012

Materské tiež podlieha exekúcii. Po tých 8 mesiacoch prejdeš na rodičovský príspevok 190 eur a na ten ti už siahnuť exekutor nemôže. Ale ten účet ti podla mna skôr či neskôr tiež zablokuje, takže nato tiež pozor, radšej by som si to na tvojom mieste dala posielať na iný, ktorý nie je na tvoje meno.

sissy27
18. okt 2012

@froschka ale exekútora nemá prečo zaujímať, či je mamička na materskej alebo nie... exekútor je obyčajne poslené štádium, keď niekto nespláca svoje záväzky, netreba sa hnevať naňho, ale sám na seba, čo som robil, že to došlo až tak ďaleko... a nezoberie jej "aj posledné" - musí jej ponechať životné minimum...ak má pracujúceho partnera, tak na jeho peniaze sa exekúcia nevzťahuje, pokiaľ ich nepošle na jej účet.. exekútor ide najprv po peniazoch, ak žiadne nie sú, tak siahne na majetok no a počerným obyčajne nie je čo zobrať...

titulienka
18. okt 2012

urcite nie , je na to zakon aj paragaf 🙂 zavolam znamej a poslem ti to v IP..mala ten isty pripad ...materska niesu peniaze zo zarobkovej cinnosti a patria matke ktora sa stara o dieta ....
znama mala ten isty pripad 🙂

jankali
18. okt 2012

...zavolaj priamo exekútorovi. S otázkou. medzi rečou sa môžeš spýtať, či je nejaká možnosť zmiernenia či odkladu🙂 Ak by si to urobila, potom daj vedieť, som zvedavá. Prejdite tým skoro a ľahko, jana

kaila1
18. okt 2012

Úplne veselo, a to nielen počas MD ale aj počas rodičovskej dovolenky, pokiaľ viem

lee_bella
13. júl 2015

ja som dnes zistila ze mi exek.zmraszil ucet. dnes 13. ked som cakala rodicovsky prispevok 226e som v minuse skoro 400 na ucte, no zajtra az mozem volat exektorovi....ale neviem co mu mamm povedat, jeho asi nezaujima ze mam 1,5 rocne dieta....a najlepsie je ze ani netusim zaco mam exek. ked mi ziadna obalka neprisla...toto je pre mna na nervy teraz

kapilanka
15. mar 2022

@liz_lemon keď materská podlieha exekúcii koľko potom posiela sociálna poisťovňa matke ?Koľko jej musí nechat