Mesiac po ukončení rodičovskej idem na materskú

majka5551
13. nov 2015

Chcela by som poradiť ohladom jednej veci
8.3.2016 mi končí RD stále som zamestnanec
Čakám ďalšie dieťa termín pôrodu je cca 16.5.2016 nástup na MD by mal byť cca 4.4.2016
Budem mať nárok na Materskú dovolenku?
Mám nastúpiť počas toho mesiaca do prace? Alebo budem mať nárok na dovolenku ktorú si môžem vybrať
Ďakujem

evittam
14. nov 2015

@majka5551 Pokiaľ si stále zamestnanec, tak nárok na MD máš. A už záleží na tebe a dohode medzi tebou a zamestnávateľom či chceš nastúpiť, vyčerpáš dovolenku alebo pôjdeš na PN.... 😉

zabina27
14. nov 2015

@majka5551 asi zalezi aj na tom, co planujes so starsim dietatkom, ci ide do skolky, ci ho chces nechat doma - ak doma, tak ako to poriesite ten cca mesiac

petruldo
14. nov 2015

Myslím že na materskú by si mala nárok, iba v prípade, ak by sa ti narodilo druhé dieťa do 3. narodenín prvorodeného, to sa volá reťazový pôrod. takto pravdepodobne budeš dostávať iba rodičovský,ale over si to na sociálnej poisťovni.

alietam
14. nov 2015

ahoj bud si cerpaj dovolenku alebo na tej mesiac choj na pnaku narok ma MD budes mat teda kamoska pred 5 rokmi jej presne takto vzniklo ako tebe ze esiac tak na ten mesiac isla na pnku a dostavla normalne MD a po troch rokoch sa jej zrusilo miesto tak potomdostaval podporu pol roka

matulkka
14. nov 2015

@majka5551 aj som to mala podobne, 12.10. mi skoncil rodicak a na MD nastupujem 23.11. kedze som stale v pracovnom pomere ale na tak kratku domu ma v praci kednoducho nechceli, cerpala som si dovolenku a teraz budem necele dva tyzdne PN a potom rovno nastupim na matersku. Bola som sa aj pytat v soc.poistovni vopred ze ak mi nevystaci dovolenka a nebudem mat narok na PN (cize ma nikto nebude ochotny vypisat) tak je este moznost vziat si neplatene volno a narok na matersku mi nezanikne. Ale pani mi tam hned jednoznacne povedala ze bud nech trvam na tom aby ma vzali do prace (tam som ale ja nechcela) alebo u svojho dr. nech trvam na PNke preco by som mala prist o peniaze (totiz nielen ze nic nedostanes za to obdobie, este si musit aj sama zaplatit odvody a zdravotne)..

majka5551
autor
14. nov 2015

@zabina27 malú mám už v škôlke a potom bude hoďku u babky kým prídem takže v pohode

evittam
14. nov 2015

@petruldo Zle myslíš, nárok na MD má, nakoľko je stále zamestnanec, nemusí dodržať "reťazový pôrod" presne tri roky....A na SP je povedia veľké h...o - teda česť výnimkám -moja osobná skúsenosť.....nakoľko väčšina tých čo tam sedia za okienkom nevedia ani to čo ty....bohužiaľ a tvária sa ako jedny z najmúdrejších.... 😉 🙂
Predpokladám, že cca okolo 20 dní dovolenky má - tak buď si ju vyčerpe alebo pôjde rovno na PN až do nástupu na MD, alebo môže na ten mesiac nastúpiť