Maximálna materská pri reťazovom pôrode. Ako na to?

1. okt 2020

Ahojte, chcem sa popytat tých,ktorých sa to týka či sa im podarilo zvýšiť si materskú pri retazovom pôrode.
Pri 1.dietati som ju mala dosť mizernú, a teraz čítam tipy Mihala a on tam odporúča nastúpiť na 1 deň za 70 eur a tak dosiahnuť maximalnu moznu. Spravil to niekto a ozaj mu to vyšlo?
Nástup na materskú by som mala mať na ďalší rok,takže z toho mi vychádza že ešte tento rok by som mala nastúpiť na 1den.

basska_b
1. okt 2020

Áno. Vtedy by ti to vyšlo. Alebo čerpať 5 pracovných dní dovolenku, ale od soboty byť zasa zamestnaná. Pozor, stále z tej istej zmluvy, ten istý zamestnávateľ, zmluva zostava aktívna až do nástupu na druhú materskú.
Ja som napríklad šla na materskú 4.1.2018, reťaz som mala na konci 2019 nástup na druhú... počítalo sa mi to teda len z dní 1.1.-3.1.2018 a ak by nebol strop, mala by som materskú skoro 2000 eur mesačne

autor
1. okt 2020

@basska_b a úrady s tým nemali žiadny problém? Nič si nepreverovali u teba ani u zamestnávateľa!

basska_b
1. okt 2020

Samozrejme že nie. Ja som totiž vôbec nič nepodvádzala, mne to tak vyšlo. Do 3.1.2018 vrátane som bola normálne v praci. Mala som šťastie, že prvé tri dni roka boli pracovné dni (aj sviatok vyšiel na stredu alebo utorok či čo to bolo) a stihla som nástup na druhú materskú ešte 29.12.2019. Tym pádom sa zobral môj skutočný príjem za rok 2018 a delil sa len troma dňami, lebo ostatné som bola na materskej. A tam vyšiel paradny denný priemer. Tvoj prípad je trošku iný. Snáď sa ozve niekto, kto to tak urobil.