Materskú som poberala z Talianska. Ako to bude s rodičákom?

lubka9763
23. feb 2018

Baby prosím vás, viete mi niektorá poradiť, ako to je ďalej, keď by som poberala materskú zo zahraničia( Taliansko ), ako to je ďalej tu na SR?po ukončení materskej z talianska si tu možem žiadať ten rodičovský príspevok? Mám na to nárok, či nemám?? Ďakujem krásne

kallanchoe
23. feb 2018

No myslím že to už zmenili doplnili tam niečo v zmysle ze rodina musí mať centrum záujmu na Slovensku. Čiže pokiaľ žijete a pracujete v zahranici tak rodičovskú neuznáju. Určite ti to tu niekto podrobnejšie napíše a vysvetlí. Ja viem o tom len preto, lebo kamoška to nedavno riešila, ale keďže manžel pracuje v zahraničí o a je tam s ním, tak jej to zamietli.

maciatkolulu
23. feb 2018

@lubka9763 pokial budes poberat matersku z talianska,tak si tam asi robila,robis. Tym padom tam zijes. Nikoho na sk nezaujima tvoj trvaly pobyt. Ale ako bolo pisane kde sa budete s dietatom.nachadzat. urcite si nenozes vybrat davky z it a potom sup kedze taliani nemaju pravdepodobne rodicak do troch rokov to prist cerpat na sk😁 zavolaj si na upsvr na koordinacne oddelenie

lubka9763
autor
23. feb 2018

@maciatkolulu ďakujem krásne

lubka9763
autor
23. feb 2018

@kallanchoe ďakujem

lubka9763
autor
23. feb 2018

@maciatkolulu áno pracovala som tam, ale už nepracujem. Skončil sa mi pracovný pomer, tým pádom tam mám nárok na materskú.. ale budem tu na SR. Po ukončení materskej som chcela požiadať tu o rodičovský, keďže sa viacej uz do talianska nevrátim. Neviem či na to ale nám nárok, alebo nie?

kallanchoe
23. feb 2018

No, pokiaľ budeš žiť na Svk, tak možno je situácia iná. Treba sa určite popytat na upsvare.

lauriinkaa
23. feb 2018

ja viem o pripade, kedy v anglicku poberala matersku no po skonceni poberania sa vratili do pol roka na sk a este spatne jej vyplacali rodicak, no bolo to 6 rokov dozadu...

kallanchoe
23. feb 2018

Aj rodiť budeš už tu? Lebo teoreticky by si mala mat potom nárok aj na porodne

lubka9763
autor
23. feb 2018

@kallanchoe áno aj rodiť budem tu na SR

lubka9763
autor
23. feb 2018

@lubka9763 ide o to, že tu na SR mi zamietli materskú-že ju mám žiadať z talianska. Tam mi ju dajú ale neviem čo dákej: rodiť budem tu a aj tu už ostsnem navždy.

maciatkolulu
23. feb 2018

@lubka9763 treba ist priamo na upsvr a inak maju to aj na stranke

lubka9763
autor
23. feb 2018

@maciatkolulu a aká je to stránka poprosím?? A ďakuhem

kallanchoe
23. feb 2018

Tak určite skoč na upsvar, alebo stačí mail poslať opis situáciu. Hlavne uveď ze rodiť a žiť budeš už tu, lebo to je podstatné. Podľa mňa v takom prípade ti už patrí aj príspevok pri narodení dieťaťa, a po skončení materskej (ktorá sa ráta z platu) aj Rodicovsky prispevok do 3 rokov. Ved daní a odvodov sa na Svk naplatíš ešte dosť. Treba žiadať o všetko na čo máš nárok.

lubka9763
autor
23. feb 2018

@kallanchoe dakujem krásne

lubka9763
autor
23. feb 2018

@maciatkolulu dakujem

kallanchoe
23. feb 2018

@kallanchoe áno zamietli, lebo ta sa rata z platu. A ty si odvádza la všetko v IT. SVK ti materskú nevyplatí. Len Rodicovsky.

lubka9763
autor
23. feb 2018

@kallanchoe nyslíž že na ten rodičovský by som teda mala nárok?? Pôjdem to pozisťovať na ten upsvar

kallanchoe
23. feb 2018

@lubka9763 podľa mňa ano, lebo len teraz sa to menilo (to centrum záujmu rodiny na svk), a keď tu budes rodiť a hlavne žiť tak áno. Len tu o všetko treba žiadať, lebo nič inak nedostaneš.