Materská z druhého trvalého pracovného pomeru

4. mar 2021

Ahojte, prosim o radu ako je to v pripade s vyplacanim materskeho z 2 druheho TPP.
Viem zaklad, a to, ze materske sa pocita z prijmu za predosly rok. Musite splnat 270 dni poistenia. Toto splnam. Po MD som hned nastupila naspat do prace (cize ziadna RD).
Nakolko vsak rozmyslame aj nad druhym babom, ako je to potom s pripadnym druhym TPP? Aby sa mi materske pocitalo aj z neho pripadne. Aj z tohto noveho TPP musim "ziskat" tych 270 dni NP alebo staci aj kratsia doba? Napr. 4 mesiace? Narazam na fakt, aby to nebolo brane ako ucelove, ak vy to trvalo iba tych 90 dni...
Dakujem velmi pekne za rady.

havranka31
4. mar 2021

Ano, musis mat aj z druheho pracovneho pomeru 270 dni poistenia.

alenah31
4. mar 2021

Ak chcete materske aj z druheho PP musi trvat NP min. 270 dni aj v tomto PP. Tych 90 dni si pletiete s niecim inym....a to s rozhodujucim obdobim pre vypocet materskej. Ak mam PP a nizky prijem, chcem a mam moznost sa zamestnat inde kde mi podstatne navysia mzdu - ukoncim stary PP a uzatvorim novy, v ktorom budem aspon 90 dni bez PN a OCR....vtedy sa mi materske pocita z prijmu z noveho PP....z predch. PP sa mi iba pripocitaju dni poistenia. A ano...treba mat tych dni viac ako 90 aby to SP neoznacila ako ucelove. Viete kolko takych "sikovnych" by sa naslo a urobili to co pisete keby to islo?

autor
5. mar 2021

@alenah31 ano. Dakujem 😁