Materská - rodičovská a opäť materská?

ddankaa2
8. dec 2012

Ahojte, chcem sa spytat ako to je - som zamestnaná a momentálne na materskej, potom bude nasledovat samozrejme rodičovska, a ak by som znova oťehotnela ešte do ukončenia rodičovskej dovolenky, znova by som poberala tych 8.5 mesiaca matersku so zamestnania a potom rodičak? alebo už len rodičovsky???

kaila1
8. dec 2012

Pokial ti bude zamest.pomer trvať, tak z MD-RD pojdeš znovu na MD na tých 8,5 mesiaca.Samozrejme, musel by to byť reťazový porod,t.j. do 3 rokov veku prvého dieťatka. 😉

zuzanapp
8. dec 2012

áno z Rod. na Mat. a potom opäť Rodičovský

pivonka114
11. jan 2013

ahojte baby a viete mi prosím poradiť ak by som prerušila rodičovskú nastúpila do práce a znovu otehotnela a čas by bol kratší ako je tých 270 dní dostávala by som len rodičovskú alebo by mi vznikol aj nárok na materskú ako by to bolo v pripade že by som skončila v skúšobnej dobe alebo by zamestnávateľ rozviazal so mnou pracovný pomer.

marta83
17. jan 2013

Ahojte baby, potrebovala by som poradit, som na rodicovskej dovolenke,( do augusta ) ale popri nej pracujem ma polovicny uvazok v praci, v ktorej som bola pred materskou ( mam zmluvu na neurcito a bol mi len urobeny dodatok k povodnej zmluve) teraz cakame druhe babetko, ktore by sa malo narodit v septembry a moja otazka znie...viete mi poradit ci budem mat narok na matersku, alebo nie? a ak ano tak podla coho mi ju vyrataju? dakujem

zuzuj
17. jan 2013

@marta83, ja som na tom podobne a volala som tam a vyrata sa ti to z vymeriavacieho zakladu aky si mala , ked sa ti nieco menilo ( aj mne sa menil uvazok robim od jari t.r.) tak z minuleho roka sa vypocita vymer na den ( čiže z 2012) ....a ked pracujes tak uz nie si na rodičovskej, ta bola zrušená ked si začala robiť. To že poberaš rodičovsky príspevok...tak to su dve rozdielne veci....Rodičovsky a matersky ide zo socialnej a rodičovsky príspevok ide z UPSVARU čiže urad prace. Na socialke ta eviduju ako , že si rodičovsky už skončila ( ku dnu nastupu do prace) to znamena že všetko budeš mat ako predtym...
Prave včera som to zistovala....je to dosť blbe, lebo aspon u mna to znamena, že matersku budem mat ešte nižšiu ako rodičovsky prispevok....tak sa teším...materska je 65% z vymeriavacieho zakladu..
Inak ak sa chceš opytať zavolaj tam kde byvaš na socialku...oni tie panie ti povedia ku komu si pridelena a ta tetuš ti naj povie...ako to maš....

jullinkka
24. jan 2013

Baby a ked som bola v prvom tehotenstve na rizikovom, a akby som pocas rodicovskej dovolenky by som sla a j s druhym tehotenstvom na rizikove dostavala by som opat pnku ako pred tym ak by som to stihla do troch rokov 😢