Materská plus rodičovská súčasne

mimi3008
6. feb 2022

Chcem sa spytat, ci nam moze bezat do rodiny sucasne mne rodicak na mladsieho syna po ukonceni MD a manzelovi este materska na starsieho (pred dovrsenim 3rokov samozrejme)? Dakujem

draik
6. feb 2022

Nie

dadulamamula
6. feb 2022

@draik súbežne RD a MD to nefunguje..

Je to len vtedy ak žena pobera na mladšie dieťatko MD a muž na staršie vtedy to je pri retazovom pôrode.

draik
6. feb 2022
veronikaszabova
6. feb 2022

@dadulamamula a teraz po slovensky.... Nejako si sa zamotala. 🙂
@mimi3008 nie, nemozete poberat subezne RP a MP. Iba 2x MP (kazdy rodic na ine dieta)

dadulamamula
6. feb 2022

@veronikaszabova sak a co som napísala? Nemôže poberať rodičovský príspevok zena a materskú otec.. Musia poberať obaja materskú na jedno a materskú na druhé dieťa

dadulamamula
6. feb 2022

Pretože ak muž pobera MD a jej MD už skončila automaticky jej rodičovský zaniká tak sme to mali aj my z manželom pred 2 rokmi

mimi3008
autor
6. feb 2022

A nie je ani mozne, aby manzel ziadal o vyplatenie spatne? Ide o to, ze z istych dovodov si manzel nepodal o materske skor a teda koniec jeho 28 tyzdnov MD presahuje mojich 34 tyzdnov materskej...

petamich
6. feb 2022

@mimi3008 nie nie je zo mozne

luliu
6. feb 2022

@mimi3008 nie, nedá sa to

veronikaszabova
7. feb 2022

@dadulamamula
""Je to len vtedy ak žena pobera na mladšie dieťatko MD a muž na staršie vtedy to je pri retazovom pôrode.""
Este raz si precitaj, co si napisala.

Btw nemusi ist o retazovy porod...

dadulamamula
7. feb 2022

@veronikaszabova ja viem co som napísala a nebudem sa tu s nikým hádať.

zuzinabila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bebotka
7. feb 2022
zuzanka.zuzu
7. feb 2022

@dadulamamula to je mile ze vies co si napisala ale ostatni tomu ocividne nepochopili 😀 a predpokladam ze si pisala pre inych a nie sebe 😀 zmysel to dava az ked si dovysvetlila

veronikaszabova
7. feb 2022

@dadulamamula zena nemoze poberat MD, iba MP... Len tak mimo reci.
A plati to aj mimo retazovy porod... Cize asi to nebolo moc OK

mimi3008
autor
7. feb 2022

@veronikaszabova ochhhh, vsetci vieme, o com je rec