Materská od dvoch zamestnávateľov

slavka030
23. feb 2016

Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Je možné dostávať materské od dvoch zamestnávateľov? Nastupujem do novej práce, no zároveň mi zostáva polovičný úväzok aj u terajšieho zamestnávateľa. Na materskú mám nastúpiť v auguste, takže podmienku min. 90 dní sociálneho poistenia u nového zamestnávateľa spĺňam - teda mal by mi vzniknúť od neho nárok na materské, ktoré by mi SP vyplácala. No ak budem stále zamestnaná aj u terajšieho zamestnávateľa, môžem žiadať materské aj od neho? Teda, že do SP odnesiem dve oznámenia o nástupe na MD? Alebo sa mi materské bude rátať iba od nového zamestnávateľa? Ďakujem.

9lf9
23. feb 2016

@slavka030 narok budes mat len od zamestnavatela kde si splnila podmienku 270 dni nemocenskeho poistenia, Je mozne mat matersku aj z dvoch zamestnani ale pri kazdom musis mat splnenu podmienku 270 dni nemoc. poistenia. Pokial by si chcel mat ratanu matersku z noveho zamestnania tak prvy prac.pomer treba ukoncit a potom pokial splnis podmienku 90 dni bez PN a OCR bude sa materska ratat z noveho zamestnania.

evittam
23. feb 2016

@slavka030 Presne ako ti napísala
@9lf9

gapa
23. feb 2016

@slavka030 iné nem.poistenie- ukončené v období 2roky pred pôrodom nemáš? len to trvajúce zamestnanie a nové?

slavka030
autor
24. feb 2016

@9lf9 dakujem za odpoved. Tak to sa radsej dohodnem s terajsim zamestnavatelom na ukonceni pp.
@evittam u noveho budem mat vyssiu mzdu, tak radsej potiahnem aspon tych 90 dni.

@gapa mam iba to trvajuce.

pepa1995
8. okt 2017

Zdravím 🙂 dobre som to pochopila ze u predchadzajúceho zamestnavatela treba mat nem. Poistenie 270 dni a u druhého ( nového) aspoñ 90 dni bez pn, očr.??? Alebo treba u každeho zamestnavateľa 270dni. Ďakujem za odpoveď.

evittam
8. okt 2017

@pepa1995 Ak chces MD od dvoch zamestnavatelov tak u oboch musi byť splnená podmienka 270dni NP.

pepa1995
8. okt 2017

@evittam Aha. Ďakujem za odpoveď
Lebo u bývaleho zamestnavateľa som mala len 150 dni a u terajšieho mám mam momentálne uz cez 270dní. Takže podmienky na narok nesplňam??

evittam
8. okt 2017

@pepa1995 Ty aby si mala narok od oboch zamestnavatelov tak musis mat od oboch 270dni NP, NP musi byť aktívne alebo musis byt v ochrannej lehote. Co ty pri prvom zamestnaní nesplnas ani jedno.
Uz si vobec tehotna? Kedy mas TP?

pepa1995
8. okt 2017

@evittam
Ešte niesom tehotná. Zatiaľ len planujeme. Len sa dopredu zaujímam či budem mať vôbec nárok 🙂

evittam
8. okt 2017

@pepa1995 Narok budes mat ked splnis podmienky naroku.

pepa1995
8. okt 2017

@evittam
Takze nestaci ak mam u jedneho zamestnavatela 270dni. Lebo vsade čitam, že stačí 270 byť poistená a vtedy je nárok.

rohypnol1
8. okt 2017

@pepa1995 nechapes. Narok na matersku mas,doba 270 dni je splnena. NEMAS narok na matersku od 2 zamestnavatelov,lebo pracovny pomer uz netrva. Chapes? Ak by si chcela z oboch robot dostavat matersku,musis mat v oboch trvajucu zmluvu.

evittam
8. okt 2017

@rohypnol1 Dakujem.😉
@pepa1995 Prepac, ale neviem ako ti to iz napísať-uz som ti jasne napísala podmienky naroku na MD. Tak este raz:
Musíš mat 270dni NP za posledné dva roky pred pôrodom, potom aktívne NP alebo byt v ochrannej lehote.
Btw.nie si este ani tehotna a uz to riesis. Nikto nevie čo bude zajtra a nie co ty budes mat narok na MD ked otehotnies a kedy vôbec otehotnies a ostatné. Takže momentálne riesis neriesitelne. Ozvi sa ked budes tehotna.

pepa1995
8. okt 2017

Druhý krát sa sa vykašlem nato. Zato aké ste prijemné. Normálne som sa spýtam. A hneď takýto prístup.
@evittam si predstav, že pre mna to riešitelné je. Myslím už dopredu nato koľko financí budem mať pre dieťa. Nejde o moju vypočitavosť ale o zodpovednosť. Ale ďakujem... pochopila som

pepa1995
8. okt 2017

@rohypnol1 ďakujem za vysvetlenie už chápem. Nemám žiadne skúsenosti stým, preto som to potrebovala ``polopate`` vysvetliť :P

evittam
8. okt 2017

@pepa1995 Akoze "prijemne"?! Clovek ti tu 3x napise to iste a ty sa 4x opytas? Tak prepac za snahu, ochotu a uprimnost.
Pozri, ty môžeš teraz kalkulovať ako len chces a mozes kľudne zostať bez MD.