Materská na staršie dieťa

kattien1992
28. okt 2022

Dobrý deň prajem,je tu niekto s odbornými znalosťami kto by mu vedel odpovedať? Už ide so starším synom na materskú dovolenku. V tomto čase ja na mladšieho syna poberam klasický nižši rodičovský príspevok? Veľmi ma prekvapilo keď mi dnes pani na úrade povedala,že súčastne nemôže byť na jedno dieťa poberana materská a na druhé rodičovský príspevok? Niečo sa zmenilo v zákone?ďakujem za každú odpoveď.

klarissa25
28. okt 2022

Nezmenilo, tak to funguje stále...

lucka_ke
28. okt 2022

toto sa nikdy nedalo, jedine dve materské môžu byť súčasne

kiki234
28. okt 2022

Nemoze byt aj aj. Ja mam deti po sebe, s rozdielom 1 rok. Najskor som mala matersku potom chvilku rodicak potom zrusit rodicak a nasledne znova na matersku plus tehotenske po materskej na rodicak s mladsim. A starsia ma 2 roky a vlastne na nu nebetem nic len pridavky a dan. Na mladsieho 1 rocneho rodicak. Ak by sa o deti staral jeden, v obdobi sestonedelia po porode by mal narok edte na 6tyzdnovy prispevok, zial uz neviem ako sa vola ale tusim nejaky opattovatelsky.. Za 6 tyzdnov som dostala ani nie 100eur. Teda nic moc.

mamamasama
28. okt 2022

Naraz s manzelom mozete mat len matersku, nie rodicak, ani nie matersku a rodicak

lenuska9999
28. okt 2022

@kattien1992 no nemôže byť naraz matetska aj rodičovský v jednej domácnosti. Ale napríklad súbeh dvoch materských dávok je povolený. Čiže ak by šiel muž na mstersku so starším dieťaťom, ty by si šla s mladším, to by sa dalo

klarissa25
28. okt 2022

@lenuska9999 ale ona nemá nárok na materskú zjavne

kattien1992
autor
28. okt 2022

@lenuska9999 no len ja nemám nárok na materskú lebo ma pri prvom tehotenstve vyhodili z prace. Myslela som,ze nižší rodicak môžem poberať aj keď muž bude s malým na materskej..

klarissa25
28. okt 2022

@kattien1992 tak si zle myslela...je jedno ci nizsi ci vyšší, toto odjakživa takto funguje