Materská - manžel

12. máj 2022

Zdravím som tehotná a mame ešte 1,5 ročnú dcérku 18.09 bude mať 2 roky a je možné že by s nou išiel ešte manžel na materskú a potom zo synom keď skončí mne materská ? Dajú sa poberať súbežne materské? A či je tá možnosť keď dcérka bude mať 2 roky 18.09. Ďakujem 🙂

melanta
12. máj 2022

Súbeh materskej a rodičovskej možný nie je, súbeh 2 materských je možný, takže áno, ideálne aby so staršou išiel na materskú kým ty budeš na materskej s mladším bábom. Materskú má čas do 3 rokov dcérky, takže keď má 2 roky, tak je to v poriadku.

autor
12. máj 2022

@melanta jejda super, to viem že materská sa nedá poberať s rodičovským.

autor
12. máj 2022

@melanta a ešte otázka, mi podnikáme mame s.r.o kde je zamestnaný a plus má ešte iné zamestnanie vo firme pracuje ale tam by ostal pracovať, je možnosť že si materskú bude žiadať iba s našej s.r.o kde je zamestnaný ?

lilinka88
12. máj 2022

Popri MD nemôže pracovať, resp veľmi obmedzene, SP to kontroluje

lesana25
12. máj 2022

A ako sa chce starať o dieťa keď bude stále zamestnaný?
V sociálnej poisťovni nie sú padnutí na hlavu.

chiara_elle
19. máj 2022

Viete mi poradit prosim ohladom manzelovej materskej?

Dieta ma 2.5 roka, ja uz pracujem na plny uvazok.

Manzelovi konci TPP po 1 roku a 3 mesiacov v novom zamestnani ( zmluvu mal na dobu urcitu, nepredlzia ju kedze firma konci). Jasne, ze si hlada pracu, ale nie je to take rychle.
Myslim, ze ma narok na matersku, kedze splna podmienku 270 dni NP za posledne 2 roky

Ak teda koci v praci 31.5, musi stihnut poziadat o MD v lehote 7mich dni?
Da sa poziadat materska napriklad od 2.6 (aby som mala narok na rodicak v juni)? Nebude to SP brat ako ucelove?
A co potom s tym jednym dnom v juni? Doplati si ZP za 1 den?

letfenixa
19. máj 2022

@autorka manžel chce ist na materskú alebo ju chce len poberať?

autor
20. máj 2022

@letfenixa chce ísť ale chce aj pracovať ma pružnú dobu v zmluve.