Materská dovolenka a predĺženie podpory v nezamestnanosti

mima343
14. nov 2020

Dobrý deň, prosím vás, skúste mi poradiť,. Pred nástupom na materskú som bola na podpore a materská mi začala v máji, len predlžovali aj podporu, kvôli korone,. Tak som dostávala aj materskú aj podporu. Včera mi prišla materská na účet 320eur stým, že mi prišla o 200eur menej. Hneď som to riešila na sociálke cez e-mail a pani mi odpísala, ze som nemala nárok na podporu tak my idú sťahovať z materskej.. VAkože ved oni urobili chybu a ja mam teraz táto

eal
14. nov 2020

Mne v juli prisla pandemicka OCR za cely mesiac, ale mala som narok iba za 22dni, zvysok som mala v praci dovolenku. Kedze som vedela, ze narok na tie peniaze nemam, zacala som to riesit hned. Zavolala som na socialku, kde som im vysvetlila o co ide a ze z ich strany doslo k chybe, pracovnicka si to overila a poslala mi na email udaje, kde mam a kolko € poslat spat a este mi poslala papier, ktory som mala poslat na pobocku, kde som podpisala, ze som peniaze vratila z vlastnej vole a neslo o vymahanie...

eal
14. nov 2020

Chapem vasu situaciu/rozculenie, ale bohuzial je to tak a tie peniaze musite vratit aj, ked doslo k pochybeniu zo strany uradu

mogaa
14. nov 2020

@mima343 nemala si nárok súbežne na 2dávky...chybu neurobili oni, ale ty, ty si sa mala odhlásiť z poberania podpory keď si nastúpila na materskú....to je bežný postup že peniaze ktoré si poberala neoprávnene, žiadajú späť.....

bublinka1426
14. nov 2020

@mima343 snad si si nemyslela ze mas narok na dve davky...prepac...🙂 co sa teraz cudujes, mala si sa im ozvat.

veronikaszabova
14. nov 2020

Chyba je na tvojej strane, nie na ich.