Materská a štúdium na VŠ

sonicka595
14. aug 2018

Ahojte... 🙂 chcela som sa spýtať chodila som na VŠ ktorú som ukončila v 21.mája popri nej som aj brigadovala... 22.mája som dostala zmluvu ktorú som kvôli tehotenstvu zrušila po mesiaci... v septembri znova nastupujem na VŠ na II.stupeň... Chcela som sa spýtať mám nárok na materskú alebo skúste mi poradiť čo mám robiť... Ďakujem za každú odpoveď

pralinka99
14. aug 2018

Iba na rodičovský príspevok lebo materská je len pokiaľ máš zaplatené nemocenské odvody istý počet dní cca na 9 mesiacov to vychádza no to sa počas brigád neplatí takže ak za teba nikto neplatil tieto odvody dostaneš iba rodičovský príspevok

sonicka595
autor
15. aug 2018

@pralinka99 A na aku dobu sa berie rodicovsky a v akej vyske

pralinka99
15. aug 2018

@sonicka595 to máš počas celej materskej a je to 230e tuším alebo tak dáko cca

sasesoe
15. aug 2018

@sonicka595 RP je do 3r veku dietata. Ak itec robi/bude robit, tak on moze nastupit na matersku na 28tyzdnov, ale ukoncit musi 3timi narodeninami najneskor.
Ty pocas prigad si pravdepodobne nemala platene nemocenske poistenue,ci? Lebo nejake odvody sa uz stahuju, ale neviem presne ake. Skus pozriet vyplatne pasky al sa informovat v SP. Pre narok na MD musis mat nem.poistenie aspon 270dni za posledne 2r a musi byt aktivne (mozes byt na pn,ale musis robit). V case ked si zistila,ze si tehu bolo v hre aj platrnie dobrovolneho poistenia,ale teraz je uz neskoro. Pre viac info daj do you tube mihal, materska. Ale ty asi nemas ako nahrbat tych 270dni platenia nemocenskeho do porodu...

kofola45
24. okt 2018

Ahojte som pdoobny pripad, studujem aj budem pokracovat a som tehotna. Mozem popri poberani rodicovskeho prispevku pokracovat studiu? Alebo tym ze budem pokracovat v studiu stracam narok na rodicovsky pripsevok? Dakujem 🙂