Materská a práca z domu/čiastočný úväzok

natalipor
27. jan 2022

Ahojte mamicky, ktore pracujete popri rodicovskej/materskej. Prosim o Vas pohlad a prax, kedy si najdete CAS na pracu? Ako to riesite s detmi? Realne by som potrebovala vediet, kedy si na to maminky najdu cas, lebo ja zatial neviem, ako a kedy aj ked by som rada a taka moznost by tu aj pre mna bola - flexibilna praca.
Dakujem pekne za odpovede. Nejdem nikoho sudit, fakt realne chcem vediet ako si na to najdete cas (deti kukaju telku? opatrovatelka? skolka? mate babky po ruke? pracujete v noci?...)

nafka0483
27. jan 2022

Znama nastupila na polovicny uvazok, pracovny cas si mohla zadelit ona, takze pracovala 4 hodiny doobeda alebo poobede alebo 10-14, podla toho ako bol manzel doma zo svojich smien a mohol byt s detmi.

mamina0078
27. jan 2022

My máme opatrovateľku od 10-14 od pondelka do piatka malý zvykne spat alebo aspoň ležať do 14-14:30 takže na prácu cez deň mám také 4-4,5hod. Alebo večer doháňam ale to sa snažím byť s mužom a neriešiť prácu. Inak by som to riešila aspoň na 1/2 dňa jaslami alebo starými rodičmi ak je tá možnosť a vedeli by sa pravidelne postarať. My tu možnosť nemáme preto je s au-pair. V noci by som pravidelne nedokázala pracovať, pretože to by som "umierala" od únavy pri dieťati a bola by som zbytočne podráždená.

nique
27. jan 2022

Pracovala som pri oboch detoch od 1r. na 1/2 uvazok z domu. Do 3r mali obaja opatrovatelku, potom isli do skolky. Bez opatrovatelky by som to nedala. Ale zavisi to od druhu prace. Ja som IT-cka, ale zakaznik so mnou potrebuje hovorit a naopak. To sa v klude pri malych detoch neda.

jazula
27. jan 2022

Ja nastupujem budúci týždeň, malá má 8m. Robiť budem z domu, prvé tri mesiace na čiastočný, partner pôjde tiež na čiastočný a pri malej sa budeme striedať. Potom ja na plny úväzok (stále z domu) a partner bude pri malej. Teda taký je plán, uvidíme ako to pôjde. Ak to nebude ono, tak asi opatrovateľka aspoň na pár hodín. Do jasliciek by som ju chcela dať najskôr okolo 2 rokov…

akasha18
27. jan 2022

ahoj, ja pracujem tiez na ciastocny popri materskej. som na HO. pracovnu dobu mam flexibilnu, co nestihnem, dorobim si vecer (to sa stane velmi malokedy, naposledy asi pred par mesiacmi). pracu zacinam v case ked maly ide spat na obedny spanok...a teda ked zaspava, ja zacinam makat 🙂
vacsinou sa mi vsetko podari stihnut, ked nie, tak kym sa on hra, ja este dokoncujem 🙂
samozrejme niekedy su aj tazsie dni, byvam niekedy aj viac unavena, ale tak nestazujem si, sama som chcela ist do prace a byt doma len na rodicovskej...to nebolo pre mna 🙂
takto mam aspon peniaze aj formou vyplaty z prace a aj rodicovsky 🙂 pre mna win win
+ zaroven na jar planujem dat drobca do jasliciek. teraz ma 2 roky, cize uz rok a pol takto robim a v pohode 🙂

mariet24
27. jan 2022

@natalipor keď vezmem nejakú prácu tak robím len keď malý spí, poobede tak 2 hodiny, keď nestíham dorabam večer keď zaspí. Inak sa nedá... Len zapnem PC a už mi tam tuka 😁