Materská a nové zamestnanie

macka333
18. jan 2017

Prosím Vás, viete mi niekto poradiť? Mám odpracovaných 270 dní, idem do nového zamestnania, koľko musím mať odpracovaných dní v tej novej práci, aby mi z nej vypočítavali materskú? Ďakujem

mimi3706
18. jan 2017

Podla mna je to jedno,vyplaca to socialka,hlavne je,aby tam bola ta doba dodrzana,ktora je potrebna na splnenie naroku,ale to uz myslim mas...

havana_frost
18. jan 2017

@macka333 90 (kalendárnych) dní bez PN a OČR

janisa31
18. jan 2017

@macka333 a ak Ti môžem poradiť, tak si to pre istotu ešte raz spočitáj, pretože kamarátka sa pomýlila o 2 dni a bol z toho celkom prúser :/
Teta na sociálke za okienkom, že ona to chápe ale nevie s tým nič spraviť, je jej to veľmi ľúto a pod...

havana_frost
18. jan 2017

@janisa31 tak je rozdiel 90 dní a 88 dní. SP s tým skutočne nič nespraví, keď raz nie je splnená zákonná podmienka. Stačí dať zrátať do dátumovej kalkulačky online a nenechávať to na poslednú chvíľu (t.j. posledných 90 dní).

janisa31
18. jan 2017

@havana_frost Áno, preto som napísala skúsenosť kamošky, ktorá si to nechala na poslednú chvíľu. Má nepríjemné ponaučenie 🙂 verím, že sa jej už niečo takéto nikdy v budúcnosti nestane😉

macka333
autor
18. jan 2017

@mimi3706
@havana_frost
@janisa31 ďakujem Vám za rady 🙂

mattkapd
18. jan 2017

Daj si 90 dní pred nástupom ma MD.. Nesmies vynechať ale ani jeden den t.j. dat v jeden deň v práci výpoveď a druhý deň už musíš byť zamestnaná na novú zmluvu ak chces tu najvyššiu matersku od januára je to okolo 1260e potrebuješ zmluvu na cca 1780e v hrubom..

havana_frost
19. jan 2017

@mattkapd posledných 90 dní je riskantné. V tom štádiu tehotenstva už si nemôže byť nikto istý, či bude schopny 90 dní nemarodovať. Stačí po týchto 90 dňoch už nenazbierať ďalších 90 dní inde, napríklad môže byť aj (dobrovoľne) nezamestnaná.

mattkapd
19. jan 2017

@havana_frost ty môžeš marodit ale doktorovi povieš že nepotrebujes vypísať PNku.. Btw 90 dní pred nástupom ma MD.. Nástup ma MD je 6 až 8 týždňov pred TP..