Maródka, dovolenka a nástup na materskú

iveta855
4. feb 2016

Ahojte, som na PN skoro od zaciatku tehotenstva, 21.2. 2016 (8 tyzdnov pred TP )mam nastupit na matersku dovolenku. Zamestnavatel chce aby som si vycerpala staru dovolenku. Co je lepsie, ukoncit PN, vybrat dovolenku a nastupit na matersku, alebo dovolenku cerpat az po materskej? Ked nahodou ukoncim PN ostava mi nastup 8 tyzdnov pred TP? Dakujem za odpovede.

limetka69
4. feb 2016

@iveta855 a co, ze on chce? Ked ju nevycerpes tak ti ju musi vyplatit. Pivexala bt som mu, ze ma dr nechce vypísať a hotovo. Ved pacient si nema co urcovat podmienky. Lepsie je byt doma na pn, nastupit na matersku, potom na rodičovskú a nejak ku koncu roka ti musia vyplatit dovolenku 🙂

iveta855
autor
4. feb 2016

Ja som mu poslala ziadost o preplatenie, kedze z materskej pojdem na rodicovsku, ale nepochodila som. Neviem, ci mi ju preplatia, alebo chcu prenasat 3 roky. 🙂

lucka222
4. feb 2016

@iveta855 u nás nepreplácajú ale prenášajú dovolenku. A po materskej hneď mesiac dovolenky.

limetka69
4. feb 2016

No, ja si nie som ista, ale u nas vo firme som sa pytala co a jak s dovolenkou, ci mi ju nechaju a budem mat naviac po tych trich rokoch a ich odpoved bola, ze nie, ze sa to nesmie a kvoli daniam to musia vyplatit ci co. Ked ju nevycerpes musi ti ju vyplatit. Ja som bola v decembri vsetko vybavit vo firme, nastup na md, a to je normalne ukoncenie pracovneho pomeru. Musela som vsetko vysporiadadat, odovzdat, proste keby som po rych troch rokoch nechcela nastupit tak ma s nimi nic neviaze a nemusim tam ani chodit. 🙂 aj kamoske-kolegyni tak vyplatili 🙂 no neviem, my sme fabrika, mozno mensi zamestnavatel to ma inak.

kacenka255
4. feb 2016

Dovolenka sa moze preplatit len pri ukonceni pracovneho pomeru inak sa prenasa do nastupu dobprace po rd resp zena moze cerpat po materskej. Ak ny doslo k ukonceniu pp po rd tak sa preplati vtedy

siska53
4. feb 2016

@iveta855 ja som za prechod z PN na matersku. A dovolenku si cerpat az po skonceni rodicovskej. Alebo,ak by prislo k zruseniu tvojej pozicie,tak preplatenim. Mne vlastne po RD (a to som bola na retazovej,kedze 2deti) preplacali 54dni dovolenky (+1den som si cerpala kvoli podpore,ktoru som ale nakoniec nevyuzila).

Zavisi od toho,ako sa dohodnete. Ja som.si mala dovcu cerpat medzi MD a RD,nakoniec mi v praci povedali,ze staci az po RD. A nakoniec to bolo tak,ako som ti pisala.