Manžel živnostník na rodičovskom - má platiť sociálku a zdravotku?

marlenka222
30. okt 2019

Ahoj ženy, prosím Vás, nenašla som alebo teda skôr nerozumiem, ako to bude, keď manžel živnostník bude na rodičovskom. Má povinnosť platiť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne? Manžel ostáva aktívne v práci, to znamená že živnosť je aktívna. Ďakujem

dopolbokaodrata
30. okt 2019

@marlenka222 bude na čom? Chce využiť materské pre otca, alebo chce poberať rodičovský príspevok?

marlenka222
autor
30. okt 2019

@dopolbokaodrata písala som niekde o materskom? Presne viem o čom píšem, prosím nemyl tu materské a rodičovské.

dopolbokaodrata
30. okt 2019

@marlenka222 ja si nič nemýlim, len sa pýtam.

draik
30. okt 2019

@marlenka222
Odvody do SP platí. Neplatil by počas poberania materského, preddavky na ZP je vhodné skrz ročného zúčtovania platiť aj počas poberanie materského.

marlenka222
autor
30. okt 2019

@draik ale ja nikde nepíšem o materskom prosím prečítajte si moju otázku. A prosím ešte raz, materské a rodičovské je ROZDIEL. Nepytam sa na materské.

hyberncia
30. okt 2019

@marlenka222 myslím.ze ti draik odpovedal úplne zrozumiteľne. Skús to prečítať ešte raz. BUDE MUSIET PLATIT OBOJE.

marlenka222
autor
30. okt 2019

@hyberncia ale ja sa nepytam za obdobie poberania materského ale obdobie poberania rodičovského. Je rozdiel materská a je rozdiel rodicovske. Zatiaľ nik mi neodpovedal na to čo sa pýtam, všetci rozprávajú o poberaní materského.

draik
30. okt 2019

@marlenka222
Skúste čítať s porozumením a nehádať sa.

marlenka222
autor
30. okt 2019

@draik skúste odpovedať na čo sa pýtam
Teda rodičovské dakujem

draik
30. okt 2019

@marlenka222
Ja, žiaľ, nemôžem za to, že neviete poriadne čítať. Nemusíte ma poučovať o tom, že RP a materské je rozdiel. Dokonca aj zrak mi slúži, nie je nutné siahať po kapitálkach.

rohypnol1
30. okt 2019

@marlenka222 draik ti odpovedal uplne presne. Ano, ma povinnost platit odvody do SP aj ZP pocas poberania RODICOVSKEHO prispevku.

marlenka222
autor
30. okt 2019

@rohypnol1 dakujem za vysvetlenie 🙂

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
31. okt 2019

@marlenka222 Chcelo by to naučiť sa čítať s porozumením a nie sa tu naparovat a "suchotat kridelkami" a z inych co rozumeju veci robiť hlupakov.

vendulka80
31. okt 2019

@evittam 👍👍👍presne tak!!!

veronikaszabova
31. okt 2019

@marlenka222 ked chcem radu, nestaviam sa na zadne a neokrikam tu ludi ako male dieta. DRAIK ti hned ako druhy napisal, ako to je. A ty ako male dieta ho buzerujes, pritom adekvatnu odpoved ti dal.

ninusa4
20. nov 2020

@marlenka222 dobrý deň sme v rovnakej situácii ako vy pred časom , ako ste to nakoniec vyriešili ? Musí muž živnostník platiť zdravotné poistenie?