Manžel na materskú - daňový bonus na deti

lenusska87
19. jan 2024

Ahojte, manžel nastupuje od februára na materskú dovolenku, ja idem z rodičovskej do práce. Manžel si daňový bonus na deti uplatňuje ročne, ako teraz s tým ak bude na materskej? Vie si ho na ďalší rok uplatniť aj za mesiace ktoré bude na materskej znova v ročnom zúčtovaní? Alebo si ho on zruší a budem si v práci uplatňovať ja?

lucka_ke
19. jan 2024

môžeš ty, teoreticky by mohol on v ročnom zúčtovaní, len to potom záleží aj na jeho celkových príjmoch za rok 2024

lenusska87
autor
19. jan 2024

@lucka_ke no bude na materskej od februára do augusta...od septembra by mal robiť, tak neviem teda..dám to za tie mesiace na materskej na seba, a potom on? Keďže má vyšší plat vyjde aj vyšší bonus..

lucka_ke
19. jan 2024

@lenusska87 nemáš hrubú mzdu 800 Eur??? max. je 140 Eur viac aj tak nemôže dostať

lenusska87
autor
19. jan 2024

No riadila som sa podľa tejto tabuľky, neplatí to? Keďže mne podľa príjmov vychádza pri troch deťoch cca 320e, jemu 420e...?

lenusska87
autor
19. jan 2024
lucka_ke
19. jan 2024

ja som myslela že jedno dieťa... potom OK, muž by dostal viac, pre rok 2023 sa dajú spočítať príjmy oboch manželov a dožiadať daňový bonus v ročnom zúčtovaní alebo daňovom priznaní, neviem či to bude platiť aj o rok

lenusska87
autor
19. jan 2024

@lucka_ke jasné, už tomu rozumiem..tak to uplatnime zatiaľ na mňa...snáď to o rok nebude inak.dakujem krásne za radu, pekný víkend 😉