Manžel je na materskej. Mám nárok na rodičovský s druhým dieťaťom?

mummy15
2. jún 2020

Dobrý deň, poprosím Vás o radu.
Od Marca 2020 je manžel na materskej s dcerkou, dcerka hude mat 1,5 roka. Ja mám tento mesiac termin porodu druheho dieťaťa, zo socialnej poisťovne mi prišlo vyjadrenie, že nemám nárok na materské. Budem mať nárok na rodičovský príspevok s druhým dieťaťom?
Za všetky odpovede ďakujem

loginexistuje
2. jún 2020

nie nebudes mat narok

baccio
2. jún 2020

@mummy15 ahoj pokiaľ bude manžel poberať materskú tak rodičovský nebudeš môcť poberať. A na tvojom mieste by som nerozmýšľala o poberaní rodičovského. Nech ide manžel potom na materskú s druhým bábätkom a potom nech on požiada o rodičovský.Bude mať nárok na ten vyšší.

evittam
2. jún 2020

@mummy15 Ako píše
@baccio

mummy15
autor
2. jún 2020

@baccio @evittam ďakujem vám za odpoveď

hetino
3. jún 2020

Ahojte. Chcela by som poprosiť o radu. Od mája som na materskej, každú chvíľu pôjdem rodiť. No manželovi sa v práci začali vyhrážať, že ho vyhodia a tak rozmýšľame, že pôjde na materskú otec. Je to možné? Ale.... Co v tom prípade, že on bude na materskej a ja? Môžem zostať doma, alebo musím ísť do práce. Viete mi s tým prosím niekto poradiť.

michi2912
3. jún 2020

@hetino keď môj manžel išiel na materskú,. ja som sa musela ísť na UPSVAR sa hlásiť, pretože som v práci dala počas svojej materskej výpoveď, ináč by som musela ísť do práce, tak mi bolo povedané

evittam
3. jún 2020

@hetino Dober ty MD a nech ide potom. Nema narok na podporu? Pripadne na PN po skončení PP. Vyhodit ho nemôžu len tak. A otec môže ist na MD az po 6tyzdnoch od narodenia dieťaťa.

evittam
3. jún 2020

@michi2912 Nemusela. Pokial isiel na MD pocas tvojej RD ty si voči zamestnávateľovi mohla byt na RD nakolko zamestnavatela nezaujíma ci poberas RP, len by si si musela platiť ZP ak nemáte druhé dieťa do 6rokovco nechodí do skolky. Toto plati od 31.12.2018. Do 30.12.2018 mohol byt otec na MD a matka ako osoba starajuca sa o dieta do 6rokov na ZP na to iste dieťa. Cize to co pises ti neviem kto povedal ale ta oklamal.

hetino
3. jún 2020

@evittam takže až po 6 týždňoch. Dakujem

gracevannel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz