Mám okrem materskej nárok aj na iné príspevky?

frejka
1. aug 2012

Ahojte baby, chcem sa opýtať...som zamestnaná a pracujeme na bábu... Budem mať nárok okrem materskej vypočítanej zo mzdy a prídavku na dieťa aj na nejaké iné príspevky??

dejnas
1. aug 2012

neviem, konkrétne aké príspevky máš na mysli... pri narodení bábätka dostaneš, po splnení podmienok, príspevok pri narodení dieťaťa + príplatok k príspevku... je to jednorázová dávka... o žiadných iných neviem

frejka
autor
1. aug 2012

tieto jednorázové dávky viem, že dostanem, ale nejaké iné príspevky k materskej? ja mám na papieri iba minimálnu mzdu...takže materské bude úplne na figu.. :(

liz_lemon
1. aug 2012

@frejka ziadne prispevky k materskemu nie su, jedine ak by ti vyslo nizsie ako je vyska rodicovskeho prispevku, tak by ti doplacali
ak si chces zvysi materske, tak si musis platit dobrovolne nemocenske poistenie

frejka
autor
1. aug 2012

hej to viem, ale akoze platit 120 ci kolko mesacne...to je sila.. :/

luciferkax
1. aug 2012

Dostaneš ešte 20 eur rodinné prídavky a ak otec dieťatka pracuje, tak si odráta danový bonus každý mesiac, dcca 20 eur

bionke
27. aug 2012

@liz_lemon toto už zrušili nie?

ladyzs
28. aug 2012

Ale to už zrušili nemôžeš si platiť sama nemocenské, aby si dostala vyššiu materskú. Tento rok to padlo. Jediné čo dostaneš je jednorázový príspevok po narodení dieťaťa a dožití 28 dní už niesomsi istá ale okolo 750-800 eur a plus príspevok na dieťa neakých 22 eur. A samozrejme keďže si zamestnaná budeš mať 60% z tvojho platu na pól roka akože materský príspevok od zamestnávateľa.

liz_lemon
29. aug 2012

@bionke nezrusili DNP stale existuje, akurat je to ako cely balik, teda vyssia suma, takze sa to uz neoplati

liz_lemon
29. aug 2012

@ladyzs nic nezrusili, DNP stale existuje, a materske je 65% nie 60%

mata.g
14. feb 2013

Ahojte pocula som ze ked mi vyplatia ten jednorazovy prispevok + priplatok k prispevku, v ten mesiac nedostanem matersku. Poculi ste o tom nieco? Vraj je to dobre vybavovat az 6.mesiac po porode......??? Je to pravda?

mata.g
14. feb 2013

@ladyzs ahoj, matersku vyplaca zamestnavatel? Nie socialka?

mata.g
14. feb 2013

@ladyzs ahoj, matersku vyplaca zamestnavatel? Nie socialka? Co je to matersky prispevok?

ladyzs
15. feb 2013

Ahoj @mata.g - Áno sociálka stým, že si bola zamestnaná a platila si nemocenksú niečo okolo 290 dni neni som si už istá tak potom budeš dostávať pol roka "materskú" po jej ukončení ideš na rodičovskú dovolenku. A to čo si písala som teda naozaj nepočula. Ja som normálne nastúpila na materskú to ideš ešte pred pôrodom pár týždňou a po jej ukončení som nastúpila na rodičovskú dovolenku a teraz ešte popri nej si čerpám nevybratú dovolenku z práce ...

liz_lemon
15. feb 2013

@ladyzs
materske vyplaca socialna poistovna 34 tyzdnov, nie pol roka, a treba mat 270 dni nemocenskeho poistenia za posledne 2 roky
@mata.g
materske dostavas nepretrzite, a vyplatia ti ju aj ked ti UPSVAR posle prispevok a priplatok pri narodeni dietata
pomylila si si to s prispevkom od zamestnavatela, nie vsak kazda zena ma zamestnavatela, ktory jej vyplati nejaky prispevok, ked sa jej narodi dieta, takze to plati len pre tie, ktorym zamestnavatel dava tento benefit

mata.g
15. feb 2013

@ladyzs dakujem za info, ved prave, som si myslela ze materska je zo socialky, ale jedna kočka tu spominala zamestnavatela, preto som sa radsej opytala

mata.g
15. feb 2013

@liz_lemon o tomto mi povedala sestra, vraj v praci to kolegyne rozoberali, ale zrejme nevedela, ze islo o benefit od zamestnavatela, inak by to nedavalo zmysel. Dakujem za info, pekne si mi to ozrejmila 🙂