Mám nárok na tehotenský príspevok?

13. sep 2023

Ahojte baby, len tak informačne.
Pracovala som na dohodu od 3.5 do 30.6.2023 a od 1.7 pracujem na tpp.
Budem mať na tehotenský nárok alebo nie? Ku dňu podania žiadosti v 13tt teda nemám 270 nemocenského poistenia, ale pracovný pomer trvá, aj keď si myslím že skôr ten nárok nemám 🙈

veronikaszabova
13. sep 2023

Nie, nemas narok

alenah31
13. sep 2023

nie - ako správne píšeš nemáš k 13tt splnenú podmienku 270 dní NP - že ti PP trvá nikoho v tomto prípade nezaujíma .

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenah31
13. sep 2023

@fotoportret aj dohoda sa počíta - je to len iná forma PP - pokiaľ to bola dohoda s pravidelným príjmom, ktoré pri takomto zamestnávaní prevažujú.

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenah31
13. sep 2023

@fotoportret to je jedno - píšeš, že pracovala IBA 2 mesiace - je fuk, že len ona vie, aká dohoda to bola. Nedávaj info, ktoré nie sú kompletné. Podľa toho čo si napísal/a ty - pri dohode sa dni NP nepočítajú ani neplatia odvody. A niekoho tak sakra popletieš.

autor
13. sep 2023

@alenah31 ďakujem za ujasnenie. Ale nárok na materskú by mohla byť šanca mať či? Termín pôrodu mám na marec 2024, počíta sa tam aj dohoda, keďže to bola riadna dohoda, nie brigádnicka.

veronikaszabova
13. sep 2023

Matersku mat budes.

fotoportret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
13. sep 2023

ako píšem - ak ide o dohodu na pravidelný príjem tebe sa započítavajú aj dni dohody pre nárok na materské akurát, že materské sa bude počítať z príjmu terajšieho PP nakoľko na ňom "odpracuješ" viac ako 90 dní bez PN a OČR. Na materské nárok určite mať budeš🙂 a to ani nemusíš "robiť" - stačí ak bude PP trvať aj počas toho ak by si pre niečo musela na PN. A držím palce nech všetko dobre dopadne🍀