Mám nárok na predĺženie rodičovského, keď mi dieťa nevezmú do škôlky?

mischel12
27. máj 2024

Ahojte baby. Chcem sa opýtať ohľadom spádovej škôlky,keď mi dcérku nevezmú z kapacitných dôvodov ,mám nárok na predĺžení RP? Dcérka mi dovŕšila 3r 19.03.2024. Ďakujem

petamich
27. máj 2024

ano, kedze dovrsila 3 roky do 31.8. a ak ju nevezmu do spadovej skolky tak od 9/2024 by mal byt narok

kristinka92
27. máj 2024

@mischel12 áno

mischel12
autor
27. máj 2024

Ďakujem pekne baby

rejmonz
26. jún 2024

@mischel12 Zdravim, mozem sa spytat, kedze dcera dovrsila 3r v marci, tak od aprila az do septembra Vam rodicovsky nechodi? Pocas tej doby mate nastupit zatial do.prace alebo ako sa to riesi? :/ dakujem

petamich
26. jún 2024

@rejmonz nie nechodi, narok na predlzeny rodicovsky z dovodu neprijatia do spadovej skolky bude az od noveho skolskeho roku = september 2024

a zaroven, vam rodicovska dovolenka konci dovrsenim 3 rokov, to ze budete mat narok na predlzeny RP nic nemeni na tom, ze rodicovska dovolenka skoncila - takze bud sa vratit do prace, dohodnut sa so zamestnavatelom na neplatenom volne, cerpat dovolenku (ak mate) alebo aj ukoncit pracovny pomer a podpora (ak mate narok)

rejmonz
26. jún 2024

@petamich ach no syn bude mat bud.maj 3roky a dovolenku mam tak na 2mesiace, cize august uz smer praca 😵‍💫😅 ale ak som to spravne pochopila ja mozem pracovat/zarabat a syna dat zaroven do sukr.materskej skoly ?(cize.rodicovsky prispevok pouzijem tam)

petamich
26. jún 2024

@rejmonz ano, ak ho nevezmu do spadovej skolky, tak narok na RP bude a zaroven ty mozes normalne pracovat (ono to povodne aj bolo myslene tak, ze akoze kompenzacia, ze si musis sukromnu platit, len v praxi je to vselijako)