Mám nárok na pandemickú OČR, alebo musím nastúpiť do práce?

mamka_patka
5. máj 2021

Ak mi končí za mesiac Rodičovska dovolenka mam automaticky narok na pandemickj očr alebo musim nastupit do prace? Pracivny pomer mi stale trvá... pandemicka očr sa nejako hvlašt vybavuje alebo sa onu žiada? Viete mi poradit dakujem

vierka0508
5. máj 2021

Na pandemicku očr mas nárok len ak zariadenie kde chodi dieta, napr.skolka je zatvorene z dovodu korony. Tvoje dieta ide po skonceni rodicovskej do skolky?

belllinka
5. máj 2021

@mamka_patka Asi sa pýtaš na pandemický rodičák? Ak máš prácu, kde môžeš nastúpiť, tak nemáš nárok.

klarissa25
5. máj 2021

@vierka0508 toto už davnejšie neplatí...
@belllinka ona sa pýta na ocr, nie ja rodičak

belllinka
5. máj 2021

@klarissa25 lebo podľa mňa má na mysli rodičák. Kvôli čomu by teraz mesiac dopredu riešili očr, keď sú škôlky otvorené

vierka0508
5. máj 2021

@klarissa25 a ako to plati teraz?

alenah31
5. máj 2021

@belllinka @vierka0508 je jedno, že sú škôlky otvorené - pokiaľ ti počas trvania pandémie nevzali dieťa do škôlky či už preto, že mali plný stav, alebo si ho skrátka neprihlásila - takže nie je v evidencii žiadneho predškolského zariadenia - má nárok na pandemickú OČR až do odvolania.

alenah31
5. máj 2021

@mamka_patka pokiaľ tvoje dieťa nie je v evidencii žiadnej MŠ a mimoriadna situácia bude trvať aj za mesiac...dva...za rok....kým sa nezmenia podmienky máš nárok na pandemickú OČR.

ludinka
5. máj 2021

@mamka_patka do práce musíš oficialne nastúpiť , ale hned prvý deň môžeš ísť na ocr, až kým to nezrusia. Teda v prípade že nemáš dieťa prijaté do škôlky.

mamka_patka
autor
5. máj 2021

@belllinka ja no nevedela som že su to 2 rozdielne veci .. veduca v obchode a v juny ma maly 3 roky ale do školky mi ho zoberu až v septembri preto som chcela vediet či možem využit niečo ako pandemicke či už očr alebo rodičak nevedela som že su to 2 rozdielne veci

ludinka
5. máj 2021

@mamka_patka keď so zamestnaná takysis ísť na ocr- je to aj lepšie platené, rodičak je pre nezamestnane

mamka_patka
autor
5. máj 2021

@ludinka a na tu očr ma musi vypisat detsky obvodny lekar?

alenah31
5. máj 2021

@mamka_patka nie...pandemicku vypisujes elektronicky na stranke SP.