Mám nárok na materskú?

16. máj 2024

Ahojte v marci sa mi skoncila RD, presla som na neplatenu RD, kedze nemam robotu uz. Dostala som vypoved v aprili. Syna som chcela dat do skolky, ale riaditelka sa mi uz vyjadrila, ze nema na to kapacitu, az ked bude mat 4-4,5r. Teraz od Juna idem sa zaevidovat na UPSVaR, aby som dostala aspon podporu do toho septembra.
Mala by som dostat ten prispevok, ze ho nezobrali, a chcela som ho dat do sukromnej a ja do roboty.

ALE mame este jedno embryjko zamrazene, a rozmyslam, ci by som este nestihla ist na vklad teraz. Mam uz 34 rokov. Ano, mozno sa uz nepodari. Viac deti nemozme mat, kedze manzel uz bohuzial nema zdrave spermie.

Ak by to vyslo do cca 3-4 mesiacoch, mam este narok na matersku? Alebo rovno by som dostavala rodicovsky? Alebo ak zistim, ze som tehotna, platit si dobrovolne nemocenske?

Prosim, keby vas napadlo ma obvinovat, nadavat, narazat, prosim, radsej nepiste nic. Sme v tazkej situacii a chytame sa slamky. Nikdy neviete, kedy sa do takejto situacie dostanete vy.

Dakujem za pomoc.

veronikaszabova
16. máj 2024

""Mala by som dostat ten prispevok, ze ho nezobrali, a chcela som ho dat do sukromnej a ja do roboty.""
Ked bude v skolke, ty nerataj s predlzenym RP

elimu
16. máj 2024

@veronikaszabova ak by išlo dieťa do súkromnej škôlky, má nato nárok 😉