Mám nárok na dovolenku počas materskej?

deniska36
5. nov 2013

Ahojte maminy, prosim vas chcem sa opytat ked som na materskej mam narok na dovolenku? aky je postup......velmi pekne dakujem

lulu_lu
5. nov 2013

no to teda neviem, a naco ti je dovolenka? Ved materska, je vlastne dovolenka.

majusqa77
5. nov 2013

@deniska36 pocas materskej ano, pocas rodicovskej nie

deniska36
autor
5. nov 2013

lebo na nete som sa dositala ze mam narok na dovolenku pocas materskej... tak preto sa pytam,ale zevraj to je na zamestnavatelovi ci mi ju preplati alebo nie.

deniska36
autor
5. nov 2013

a ked mam na nieco narok tak to treba vyuzit si myslim 🙂

linda20111
5. nov 2013

@deniska36 ano, mas narok na dovolenku pocas trvania materskej, za rodicovsku uz nie. Zalezi na zamestnavatelovi ci ti tu dovolenku ponukne vybrat ked sa vratis do prace po rodicovskej, alebo ked sa uz nevratis tak ti to vyplati.

majusqa77
5. nov 2013

@deniska36 dovolenku je mozne preplatit iba pri ukonceni pracovneho pomeru. standardne sa cerpa po navrate z rodicovskej

salome_82
5. nov 2013

@deniska36 Nárok na dovolenku máš. Mne to robilo 10 dní a čerpala som ju po ukončení materskej. Išlo to súbežne s rodičovskou dovolenkou. Počas rodičovskej dovolenky môžeš pracovať, čiže aj dovolenku môžeš čerpať. Veľmi príjemne ma potom prekvapila sumička, ktorá mi za čerpanie dovolenky prišla na účet 🙂

salome_82
5. nov 2013

@majusqa77 Dovolenku môžeš čerpať aj po ukončení materskej, je to dokonca výhodnejšie, nakoľko po skončení rodičovskej sa dovolenka kráti. Teda tak mi povedala personalistka.

majusqa77
5. nov 2013

@salome_82 materska sa pocita akoby si bola v praci. ano, je jedno, ci ju vycerpas po materskej, alebo po rodicovskej. a kratit sa ti nemoze, nieje dovod na jej kratenie. ak ju nevycerpas po materskej sa prenesie na dobu po rodicovskej.

deniska36
autor
5. nov 2013

a zamestnavatel mi tu dovolenku moze zaplatit aj ked idem na matersku?alebo to sa vy plati az po skonceni materskej?

havana_frost
6. nov 2013

@deniska36 Tým "zaplatiť" dovolenku myslíš čerpať? Ja čerpám dopredu, lebo my si napríklad ani nemôžeme prenášať do ďalšieho roka. Inak nie je zákonný dôvod, prečo by sa nemohla čerpať aj vopred - aj tak ťa cez materskú prepustiť nemôže, takže tá dovolenka tam vznikne. Ak nie pred, tak určite potom, resp. po rodičovskej, ak nebudeš čerpať medzi MD a RD.

urbanovapatricia
15. nov 2013

Mohla sm tú dovolenku za materskú čerpať aj pred nástupom na materskú?

andronika
28. nov 2013

ja som pracovala do konca roka 2012 vsetku dovolenku - narok na rok 2012- som si vycerpala, od januara 2013 som bola PN a od 17.3.2013 som bola na materskej, ta mi skoncila 9.11.2013 a od nasledujuceho dna, t.j. 10.11.2013 som na rodicovskej dovolenke, do prace sa uz naspat vratit nemienim - je to o drzku dochadzat denne 70 km do BA a spat...vie mi prosim niektora poradit, ci mam narok na dovolenku poces materskej dovolenky? preplati mi to zamestnavatel, treba si dat ziadost, alebo ako zistit ako mam postupovat? dakujem za odpovede