Mám na niečo nárok popri rodičovskému?

petushqa27
19. jún 2017

Dobry den potrebujem poradit.dostala som sa do situacie,ze som zostala sama s 10 mesacnym synom. Poberam len rodicovsky prispevok,byvaly priatel plati na maleho nepravidelne. Najom bytu mam 300€ a to nepocitam naklady na zivobytie pre mna a maleho co ale nevychadza len z toho rodic.prispevku..je mozne v tomto pripade poberat nejake prispevky?? Dakujem za rady a odpovede

draik
19. jún 2017

Pre výpočet hmotnej núdze sa nezohľadňujú výdavky, ale príjmy vrátane výživného na dieťa, ktorého výšku ste neuviedli.

majusqa77
19. jún 2017

v prvom rade si treba vyriesit vyzivne na dieta (oficialne)

petushqa27
autor
19. jún 2017

@majusqa77 vyzivne mame len dohodnute medzi sebou. nechceli sme to riesit sudne

majusqa77
19. jún 2017

@petushqa27 ak chces ziadat o nejake prispevky, nemas na vyber

emilia25
19. jún 2017

Treba to dat riadne sudne vyzivne keby aspon posielal riadne a vcas ale ani na to sa nemozte spolahnut.a potom hladat lacnejsi podnajom.myslim ze kazdej co pobera rp povedia ze ma viac ako zivotne minimum.ale mate moj obdiv kazda zena co sa stata sama o dietatko ci o deticky.a plati to aj pri muzoch.raz ked su na vsetko 2ja je to vsetko lahsie.aj ked muz donesie minimalku.

loginexistuje
19. jún 2017

@petushqa27 kym nebudes mat sudom určené výživné nemá zmysel o nič žiadať. (sociálne dávky a pod)

Aj keď ho budes mať súdom urcené kým máš nárok na RP nárok na dávky v hmotnej núdzi nemáš, lebo sa RP aj výživné zarátava do tvojho príjmu a prevyšuje vysoko sumu nárokov na dávky.

Možno do práce a požiadať o príspevok na jasle, možno lacnejší podnájom, s niekým, možno k rodičom ... alebo samozrejme požiadať o prispevok na nevydatu matku od otca dietata

petushqa27
autor
19. jún 2017

myslite ze nemam narok ani na prispevok na byvanie??

dai
19. jún 2017

@petushqa27 zeny ti posu ze aby ti cokolvek priznali musia mat tvoje prijmy - k nim patri aj sudom priznane vyzivne - toto si musis poriesit aby si mohla o cokolvek ziadat

loginexistuje
19. jún 2017

@petushqa27 nie nemáš ten je súčasťou dávok v hmotnej núdzi. Bez určeného výživného ak má malý v RL otca je vôbec zbytočné žiadať čokoľvek.