Mám ísť do práce, alebo ostať na rodičovskej?

kotatko201
21. okt 2014

Ahoj ženy... dostala som ponuku práce málo času v práci a za dobré peniaze... hačik je len v tom čo s prckom.... malý ma 2,5 roka s nikym nevydrzi iba tak somnou a s babkou... babka vsak pracuje tiez, takze skolka.. ta vsak ako urcite viete je plna.... premyslame nad moznostou nechat babku doma s prckom a ja pojdem do prace...??? Co by ste vy poradili....?? Okrem ineho teda byvat u babky aby nikam nemusela cestovat... pretoze u nas v obci asi ziaden najom nezozenieme a babka by asi nebola ochotna dochadzat a este aj starat sa o prcka... ako ste to vy riesili??

sue
21. okt 2014

@kotatko201 ak si z Kysuckého Nového Mesta, tak dobrú prácu by som brala...a mladý pán si zvykne...asi by som hľadala opatrovateľku na ten čas, kým ti ho vezmú do škôlky, neriešila by som to len so starou mamou...tú by som nechala navtedy, keď bude malý chorý alebo tak 😉

klincek
21. okt 2014

@kotatko201 ak babka suhlasi, brala by som vsetkymi desiatimi🙂. mozno by este stalo za uvahu zaplatit si opatrovanie, kym zozeniete skolku (aby babka nemusela predcasne odchadzat z prace) - ale to uz zavisi od toho, ako to financne lepsie vychadza.

kotatko201
autor
21. okt 2014

no babka by vlastne neodisla z prace sla by napr. PN alebo tak nejak a pracu by som mala tak 11:30 az 16:00 .. takze by vlastne s maly ani nebola cely den...

mima4
21. okt 2014

@kotatko201 a babka este nema narok na penziu?
ale inak plne suhlasim s @sue a @klincek

namornicka
21. okt 2014

Ak by bola babka PN tak by nemohla chodiť von, proste nikde, pretože by mohla prísť kontrola. Ja by som to riešila opatrovateľkou kým nenájdete škôlku, alebo by som zaplatila kamoške na materskej. Sťahovať sa k babke je nepraktické. Prcek zas nie je až také bábo aby sa neprispôsobil, nech si zvyká na realitu života 😀 Prajem ti aby si sa rozhodla čo najlepšie pre všetkých zúčastnených.

klincek
21. okt 2014

@kotatko201 s tou babkinou PN-kou to mozete robit tak mesiac, dva..ale nie pol roka a viac. jednak sa to nebude pozdavat jej zamestnavatelovi, jednak sa nemusi poistovni... aby z toho neboli este problemy 😒
pouvazuj nad platenym opatrovanim-nemusia to byt hned sukromne jasle, kludne nejaka kocka zo susedstva (ktorej spolahlivost si vies zistit), alebo ina mamicka na MD. a maly si zvykne, 4 hodky denne su pohoda a aspon bude mat zmenu🙂.

kotatko201
autor
21. okt 2014

tak ono potrebujem vlastne provizorne riesenie tak cca na 2 mesiace... :D co si nemyslim, ze by babka vobec pocitila a mozno aj oddych pri malom a relax by jej mozno ani neuskodil... ja dufam a zaroven verim tomu, ze od januara by sa maly dostal i do skolky...

janinah
21. okt 2014

byť tou babkou,tak si to dobre rozmyslím,nie preto,že by som nechcela byť s malým,ale pre možné problémy v práci,babka je 50 +? držala by som sa roboty zubami-nechtami v jej veku,čo ak ju niektorá dobrá duša udá,že na PN sa stará o dieťa?...škôlku nemáš istu,nevieš dokedy tú opateru budeš potrebovať,čo ak malý ochorie.....ak dobre zarobíš,tak nebudeš mať problém si zaplatiť opatrovateľku

liz_lemon
21. okt 2014

@kotatko201 skus sukromnu skolku, na 2 mesiace to zvladnes