Mali ste maximálnu materskú, keď ste si platili dobrovoľné nemocenské?

2. mar 2024

Ahojte, mali ste tu niekto maximálnu materskú keď ste si platili dobrovoľné nemocenské? 😊 Všetko vám schválili bez problémov?

katkaseiner
2. mar 2024

uz sa neoplati si dobrovolne si platit nemocenske. Pokial viem tak platit by sa malo nielen to nemocenske a to vychadza potom velmi vela. Toto sa oplatilo tak pred 12 rokmi

autor
2. mar 2024

@katkaseiner to nebola síce moja otázka ale diki 😊 mám to preratane a dostanem na tom viac ako 10 tisíc tak myslím že otázka či sa to oplatí je bezvýznamná

luliu
2. mar 2024

Jedna otázka je koľko dostaneš, druhá koľko do toho vlozis

mogaa
2. mar 2024

hlavne si to dobre naštuduj, lebo ono to nie je také jednoduché....treba presne vedieť kedy sa poistiť dobrovolne a aj to kedy sa odhlásiť.....a ano už to naozaj nie je tak výhodné ako volakedy lebo z toho maxima musíš platiť min.26týždňov aby sa to rátalo z toho.....

autor
2. mar 2024

@luliu
@mogaa áno viem, čítala som celú knihu od Mihala, viem presne koľko a ako dlho mám platiť, moja otázka ale bola či si to niekto takto platil a reálne mu tú materskú normálne uznali 😊

mogaa
2. mar 2024

ak splníš podmienky tak ano musia ti ju uznať...robila som na SP, mali sme klientku ktorá si to zle ukončila a napriek tomu že si platila z maxima jej vyšla materská z minima.....hold chýbalo jej tam 2-3dni...

autor
2. mar 2024

@mogaa fúha to je teda riadna smola

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elimu
2. mar 2024

Ahoj, ja som mala maximálnu matersku z DNP. Ale bolo to v roku 2020. Prihlásila som sa na konci 6tt a rodila v 36tt. Schválili všetko bez problémov 😉

autor
2. mar 2024

@elimu ďakujem 😊

mogaa
3. mar 2024

Toto teda nie som si istá či ti prejde, keďže je to viditeľne účelové....skôr sa potom u niekoho známeho zamestnaj na min.91dní s maximálnym VZ.....samozrejme aj u neho sa to bude kontrolovať, či to nebolo účelové...

autor
3. mar 2024

@mogaa toto sa nevyhodnocuje ako účelové, to je normálne že sa to takto robí, veď ja za tie mesiace dám do sociálky skoro 5 tisíc eur.
A pri prvom dieťati som bola tak zamestnaná a zamestnávateľovi neprišla kontrola veru tiež