Mala by som nárok na pandemický rodičovský, keby dám výpoveď?

tinuskamacurka
17. apr 2021

Čaute. Chcem sa opýtať v máji dostanem posledný x rodicak. Prac.pomer mi stále trvá a mala mi pôjde do škôlky až od septembra, čo známe že ostanem bez príjmu. Chcem sa opýtať, keby som dala výpoveď z prace, (už sa tam nejdem vrátiť), mam nárok na pandemicky? Pretože pokiaľ mi prac.pomer trvá, nárok mi zanikne. Mala dovŕši 3 roky 21.4.
Diky

denusiq1211
17. apr 2021

@tinuskamacurka ahoj a kedze chces dat vypoved nevyjde ti podpora? Lebo ak ti vyjde podpora nemas narok na pandemicky...

Lebo aj ja som to riesila...
Cize ty mysis akeze 22.4 nastupit do prace ale ked sa tam nechces vratit.... na podporu...

Lebo oandemicky rodicak je pre zeny ktore sa nemaju kam vratit do prace

natalienka12
17. apr 2021

@tinuskamacurka posledný riadny rodičovský dostaneš v máji, teoreticky by si mala nárok na pandemický od júna, ale s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou ho dovtedy isto zrušia. Opatrenia sa uvoľňujú, obchody a kostoly otvárajú, ľudia sa vracajú normálne do práce takže môžeš ísť do práce aj ty. Ale ako píše kočka vyššie, mala by si mať nárok na podporu.

tinuskamacurka
autor
17. apr 2021

@denusiq1211 nárok na podporu keď som ešte na rodicaku? To sa neráta že mám odpracované nie? No práveže nemôžem preto nemám kde nechať dcéru kym mi nepôjde do škôlky.ide mi len o tie mesiace do septembra, či mám nárok niečo poberat

tinuskamacurka
autor
17. apr 2021

@natalienka12 práve že kým mne skončí rodičovsky, pandemicky už zrušia. Nie som si istá ako to je s tou podporou keďže nemám odpracované som z tých zákonov úplne paf preto som prišla pre radu sem 🙃

natalienka12
17. apr 2021

@tinuskamacurka ráta sa ti aj rodičovská, však po skončení RD sa zaeviduješ.

denusiq1211
17. apr 2021

@tinuskamacurka Ale ved hore pises ze si zamestnana..... cize asi ked si zamestnana das vypoved toho 22.4 den po 3r dietata

tinuskamacurka
autor
17. apr 2021

@tinuskamacurka u nás berú do škôlky až od septembra tak ja ostanem bez akého kolvek príjmu (ak nerátam prídavky) a do prace skôr ísť nemôžem nemám ju pri kom nechať o to ide inak by som šla do prace aj hneď

natalienka12
17. apr 2021

@tinuskamacurka nezostaneš, budeš mať nárok na podporu a môžeš mať aj maximálnu cca 1000 eur po dobu 6 mesiacov. To je málo?

tinuskamacurka
autor
17. apr 2021

@natalienka12 áno? Tak to som vôbec nevedela. Nemôžte mi to vysvetliť po lopate? 🙃22.4 dám výpoveď, a pôjdem sa za evidovať na úrad práce a keď budem za evidovaná, mam si vybaviť podporu áno? A to by som od kedy poberala

denusiq1211
17. apr 2021

@tinuskamacurka
@tinuskamacurka ostava ti jedine podpora ak si zamestnana.... nic ine ti neostava,... nemas narok na pandemicky kedze ty sa do prace vratit vies,,, ale je to tvoj problem ze nemozes stat nezajima ze nemas kde dat dieta.... ciz

tinuskamacurka
autor
17. apr 2021

@natalienka12 ja som nevedela ze mam nárok na podporu mama mi hovorila, že nemám nárok, lebo nemám odpracované. Teraz ste ma potešila ďakujem konečne príjemná správa 🙃

denusiq1211
17. apr 2021

@tinuskamacurka no vypoved das 22.4 a mozes sa ist aj v ted den hlasit.... len teraz nemiem ci budes evidonava od
22.4 alebo 23.4

natalienka12
17. apr 2021

@tinuskamacurka jednoducho, musíš sa dohodnúť na skončení pracovného pomeru dohodou a pred ukončením si vyčerpáš 1 deň dovolenky, následne skončíš pomer dohodou (pozor nie výpoveď), potom sa ti vypočíta podpora tak, že sa ti spriemeruje denný vymeriavací základ.

natalienka12
17. apr 2021

22.4. akože nastúpiť do práce, ale vypíšeš si dovolenkový lístok a dohodneš sa na skončení pracovného pomeru ku dňu 23.4. A do 7 dní následne sa pôjdeš zaevidovať.

tinuskamacurka
autor
17. apr 2021

@denusiq1211
@denusiq1211 ďakujem ❤️

natalienka12
17. apr 2021

@denusiq1211 nie výpoveď, to by celé pokašľala, ona musí skončiť PP dohodou, nie výpoveďou

denusiq1211
17. apr 2021

@natalienka12 no ved ako ja som myslela to dohodou.......len to je dlhe som to skratila vypoved.....

Samozrejme ze ked dostanes vypoved ako rak je to zle len dohodou....

tinuskamacurka
autor
17. apr 2021

@natalienka12 napísala som vám správu 😉

natalienka12
17. apr 2021

@denusiq1211 neviem čo si myslela alebo nemyslela, napísala si výpoveď, keď už chceš poradiť tak presne, aby @tinuskamacurka neurobila chybu, lebo zrejme o tejto možnosti nevedela.

tinuskamacurka
autor
17. apr 2021

@denusiq1211 ďakujem baby veľmi ste mi pomohli. A môžem sa opýtať, za aký dlhý čas od evidencie, si dostala prvý x podporu? A koľko sa to približne dostáva? Nikdy som to nepoberala

denusiq1211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denusiq1211
17. apr 2021

@natalienka12 tak firma uz vecsinou dava dohodou ak povie ze chce ist na podporu... Neviem aspon u mas to tak funguje....

topas103
17. apr 2021

@denusiq1211 nemas celkom pravdu. ja som mala presne ten isty pripad a pandemicky mi dali

denusiq1211
17. apr 2021

@topas103 ale mozno tvoja prevadzka bola teraz zavreta... Cize si sa nemala kam vratit.
Takzko po povedat ked neviem..

Lenze pani do septembra ist do prace nechce ..
Cize tam nieje ina moznost
Ona ist moze ale nechce...

denusiq1211
17. apr 2021

@topas103 ja som pani pisala moju skusenost.. kedze tak isto v mojej praci sa normalne pracovala .cize ja som musela nastupit ale ja som nechcela... Cize dohodou vypoved a podpora

lesana25
17. apr 2021

@tinuskamacurka pp by si skoncila 23.4., od dalsieho dňa sa zahlasis na up, kedze za april v maji este RP dostaneš, tak podporu ti začnú vyplácať az od 1.5. takze prvu za máj dostaneš v júni.

ofzuza
17. apr 2021

@denusiq1211 dohodou vypoved neexistuje 😉 bud je ukoncenie pp dohodou alebo ty/zamestnavatel date vypoved.

tinuskamacurka
autor
17. apr 2021

@lesana25 a neviete mi povedať, čo všetko potrebujem na úrade práce? Zo sebou aké papiere? Ďakujem

mon895
17. apr 2021

Ked dieta este do skolky nechodilo a ani nechodi mala by si mat narok na pandemicku ocr. Prezistuj si napr na fb na pravne pre rodica dava tam super clanky

mon895
17. apr 2021